Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Zajęcia z pierwszej pomocy

Klasy 1a, 1b, 1c, 2a, 2b, 2c i 4b wzięły udział w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy organizowach przez Zarząd Rejonowy WOPR-u w Lesznie. Były to warsztaty na temat: Poszerzenia wiedzy teoretycznej i praktycznej podczas prowadzenia ćwiczeń z udzielania pierwszej pomocy oraz na temat bezpiecze…

Czytaj więcej
"Odpowiedzialna konsumpcja. Właściwa segregacja śmieci "

16 maja klasy 3a wych. Roma Cegielska i 1a wych. Katarzyna Lajtke wzięły udział w warsztatach ekologicznych Ekosfera. Uczniowie zapoznali się ze sposobami odpowiedzialnego spożywania pożywienia oraz powtórzyli wiadomości na temat właściwego segregowania śmieci oraz ich ponownego wykorzystania.

Czytaj więcej
Warsztaty klasy 2c

Uczniowie klasy 2c wzięli dziś udział w bardzo ciekawych warsztatach i doświadczeniach pt. "SLIMY I GLUTY, DOŚWIADCZENIA BIAŁO-CZERWONE" przeprowadzonych przez "Kreo Planetę". Zabawa była wspaniała

Czytaj więcej
Spędź miło czas w Biskupinie i na Ostrowie Lednickim

11 maja 2023 r. klasy 3a wych. R.Cegielska i 4b wych. Joanna Lajtke - Glapiak pojechały na turystyczno - historyczną wycieczkę do Biskupina oraz na Ostrów Lednicki. Uczniowie zwiedzili ruiny grodu Mieszka l, gdzie poznali historię powstania państwa polskiego, zwiedzili prasłowiańską osadę w Biskupi…

Czytaj więcej
Wycieczka kl. 3c i 3d

W piątek 5.05. klasy 3 c i 3 d uczestniczyły w wycieczce do Biskupina. Dzieci miały możliwość poznać dawne dzieje ziem polskich. Uczniowie dowiedzieli się o życiu i zajęciach ludzi VI - IV wieku p.n.e. Atrakcją byla też podróż po Jeziorze Biskupińskim. Uczniowie wrócili do Leszna zadowoleni, z baga…

Czytaj więcej
Dotknij, poczuj, zobacz

Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wykonały kolejny eksperyment w ramach Międzynarodowego Projektu "Dotknij, poczuj, zobacz". Tym razem była to Lampa Lawowa. Wykonanie było bardzo proste, a efekt zdumiewający. Uczniowie z zaciekawieniem i zaangażowaniem wykonywali, oraz obserwowali…

Czytaj więcej
Świetlicowy konkurs “Ozdoba wielkanocna“

W kwietniu w świetlicy szkolnej odbył się konkurs na najładniejszą ozdobę wielkanocną. Prace wykonane przez uczniów były bardzo pomysłowe i oryginalne. Zwycięzcy: I miejsce: Amelia Samolczyk kl. 1a II miejsce: Jakub Kirstajn kl. 6d III miejsce: Anna Śliwa kl. 1c Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej
Spotkanie z rzeźbiarzem w kl. 3c

W czwartek klasa 3c gościła rzeźbiarza ludowego p. Jerzego Sowijaka z Bukówca Górnego. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak powstaje rzeźba, jak wyglada warsztat pracy oraz możliwość obejrzenia, dotknięcia dzieł gościa. Uczniowie dowiedzieli się o rzeźbach, które można zobaczyć w Lesznie i okolicy. Dzi…

Czytaj więcej
Spotkanie z policjantem

Dzisiejsze spotkanie z policjantem pozwoliło uczniom klasy 1a przypomnieć zasady korzystania z ruchu drogowego oraz jak zachować się w razie spotkania z nieznajomymi. Utrwalili również postawę asertywną i potrafią powiedzieć "nie".Spotkanie było dla dzieci bardzo ciekawe.

Czytaj więcej
Zajęcia kl. 3b w MBP

Dzisiejsza wizyta uczniów w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. S. Grochowiaka oraz udział w warsztatach prowadzonych przez p. Olę Zabłocką przypomniały wszystkim, iż nie sztuką jest motywować dziecko do działania systemem nagród i kar. Prawdziwą sztuką jest sprawić, by z biegiem lat, nie straciło…

Czytaj więcej
Jak powstaje papier?

18 kwietnia 2023 r. klasa 3a wzięła udział w zajęciach ekologicznych Ekosfera. Uczniowie zapoznali się z historią powstania papieru oraz sami go wykonali poznając tajniki jego produkcji.

Czytaj więcej
Tybetańskie misy - zrelaksuj się

24 kwietnia 2023r. uczniowie klasy 3a wzięli udział w zajęciach relaksacyjnych z wykorzystaniem mis tybetańskich. Dzieci zapoznały się z technikami relaksacyjnymi, słuchały dźwięków, które wydają misy po uderzeniach specjalnymi młoteczkami, relaksowały się po zajęciach w szkole.

Czytaj więcej
Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. Z okazji tego święta uczniowie klas 1-3 na zajęciach plastyczno-technicznych wykonali przepiękne prace.

Czytaj więcej
W krainie baśni i bajek - wyniki konkursu

Wyniki konkursu plastycznego „W krainie baśni i bajek” techniką orgiami płaskie" klas I-III Klasy I 1 miejsce Amelia Samolczyk 1a, 2 miejsce Amelia Hrapek 1a, 3 miejsce Laura Berus 1a, Klasy II 1 miejsce Ada Kowalska 2b, Kacper Kasprzak 2 b, 2 miejsce Oliwier Kozłowski 2 c, 3 miejsce Nina Rat…

Czytaj więcej
Misja Poznań. Gdzie są koziołki?

Klasa 1a i 1b odwiedziły stolicę Wielkopolski – Poznań. W Teatrze Animacji dzieci obejrzały sztukę „Misja Poznań. Gdzie są koziołki?”. W trakcie przedstawienia razem z parą detektywów panią Dynks i panem Wihajstrem dzieci przemierzały Poznań w poszukiwaniu koziołków, które szczęśliwie zostały odnale…

Czytaj więcej
Wyścigi rzędów klas drugich

18 kwietnia odbył się I turniej gier i zabaw - wyścigi rzędów dla klas drugich. Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana. Ostatecznie zwyciężyła jednym punktem klasa 2a. Klasa 2c zdobyła drugie miejsce, a 2b trzecie miejsce. Wszystkim serdecznie gratulujemy

Czytaj więcej
Co to jest wynalazek?

W dniu 17 kwietnia 2023 r.uczniowie klasy 3a wzięli udział w warsztatach bibliotecznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Uczniowie dowiedzieli się skąd się wzięły baterie, zapałki, chipsy, barwniki, promienie rentgenowskie, radioaktywność, tworzywa sztuczne, penicylina, klej i rzepy. Razem odpowi…

Czytaj więcej
Bajeczni Adwokaci

Klasy pierwsze wzięły udział w akcji zorganizowanej przez Naczelną Radą Adwokacką pod hasłem "Bajeczni Adwokaci". W ramach akcji gościliśmy panią adwokat Annę Ratajczak, która opowiedziała dzieciom na czym polega praca adwokata. Pani Ania przeczytała również dzieciom bajkę o Misiu Adwokaci…

Czytaj więcej
Wycieczka kl. 1b i 1c

Początek kwietnia upłynął na przygotowaniach do Wielkanocy. Klasa 1b i 1c wybrała się na „Wesołe Ranczo” w poszukiwaniu wiosny i wielkanocnego zajączka. Odnalezienie smakołyków nie było łatwe. Zajączek zostawił list ze wskazówkami i zagadkami, których rozwiązanie doprowadziło dzieci na rozległą łąkę…

Czytaj więcej