Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Robotyka w klasie 1a

21.11. klasa 1a brała udział w zajęciach z robotyki. Uczniowie konstruowali pojazdy sterowane zdalnie. Budowali dla nich garaże. Na końcu zajęć nastąpiła prezentacja konstrukcji.

Czytaj więcej
Spotkanie z poetką kl. 1a

20 listopada 2023 klasa 1a uczestniczyła w spotkaniu autorskim z leszczyńską poetką piszącą wiersze dla dzieci p. Krystyną Grys. Uczniowie zapoznali się z twórczością poetki, odpowiadali na jej pytania, zaśpiewali razem wspólną piosenkę. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

Czytaj więcej
"Woda jest niezwykła"

17.11. klasa 1a wzięła udział w warsztatach ekologicznych "Eko - sfera". Uczniowie wykonywali doświadczenia, poznali nowe wiadomości na temat wody, przygotowali plakaty.

Czytaj więcej
Biblioteka, najlepsze miejsce dla całej rodziny

Uczniowie klasy 1b przekonali się dziś podczas spotkania w Miejskiej Bibliotece, że jest ona miejscem, gdzie najmłodsi czytelnicy znajdą atrakcje nie gorsze niż na najlepszym placu zabaw, pobudzające aktywność umysłową, miejscem gdzie zabawę da się połączyć z nauką. Pod hasłem „Biblioteka najlepsze…

Czytaj więcej
Warsztaty kl. 1a w MBP

30.10.23 klasa 1a wzięła udział w warsztatach bibliotecznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesznie. Tematem warsztatów były "Wynalazki".

Czytaj więcej
KLASA 3B W AKCJI #SZKOŁAPAMIĘTA

2 listopada b.r. uczniowie klasy 3 b z wychowawcą p. Lucyną Prajs i opiekunem p. Honorata Nowak wybrali się na wycieczkę patriotyczna na Cmentarz Parafialny w Lesznie. Tam, przy opowieści, modlitwie i palących się zniczach upamiętnili bohaterstwo Uczestników Powstania Wielkopolskiego. Odwiedzili Po…

Czytaj więcej
Konkurs „Harvest Festival” rozstrzygnięty!

Dziękujemy uczestnikom za wszystkie nadesłane prace, samodzielność ich wykonania oraz oryginalne pomysły! A oto tegoroczni zwycięzcy: I miejsce: „Wodek” – Hania Ptak, klasa 1B II miejsce: „Nufrufek” – Laura Berus, klasa 2A II miejsce: Maks Hofman, klasa 1C III miesce: „Pani Sówka”- Maja Michor,…

Czytaj więcej
Jesienne projekty kl. 1b

Uczniowie klasy 1b wytrwale pracowali już od pierwszych miesięcy w szkole. Łączyli zabawę z edukacją. W ramach działań projektowych stworzyli „Jesienne lapbooki” , w formie których przedstawili i zaprezentowali poznane wiadomości.

Czytaj więcej
Konkurs na różaniec rozstrzygnięty!

W pażdzierniku odbył się konkurs na najpiękniejszy różaniec. W klasach I - III wzięło udział 35 osób. Nasi zwycięzcy Miejsce I Biernacka Hanna kl. 3b Ciesiółka Oliwier kl. 2b Durkovic Erik kl. 2b Gindera Nela kl.2c Kowalska Ada kl. 3b Kukla Maciej kl. 3a Michor Maja kl. 3a Połomska Magdalena kl.…

Czytaj więcej
Warsztaty ekologiczne kl. 3c

24 października klasa 3c wzięła udział w ekologicznych warsztatach, które dotyczyły zasad postępowania z odpadami komunalnymi. Dzieci przypomniały sobie zasady segregacji śmieci, zobaczyły jak wyglądają płatki recyklingowe i włókno poliestrowe. Zostały również recyklerami i z odpadów z niebieskie…

Czytaj więcej
Wyjście kl. 3c do pizzerii

We wtorek 10 października uczniowie klasy 3c wybrali się na warsztaty kulinarne do pizzerii Kropla Oliwy. Dzieci w miłej atmosferze poznawały tajniki pieczenia pizzy, następnie wykonywały samodzielnie pizzę, a na koniec zjadły swoje kulinarne dzieło.

Czytaj więcej
Integrujemy się ze sobą i otaczającą nas przyrodą

9 października uczniowie klas 1a i 1 b pojechali na wycieczkę integracyjną do Niechłodu. Uczniowie brali udział w wykopkach ziemniaków, w zajęciach ruchowych w stodole na sianie, karmili zwierzęta, otrzymali wspaniały poczęstunek. Nie przeszkodziła im jesienna, chłodna pogoda.

Czytaj więcej
Konstruujemy roboty

26.09.uczniowie klasy 1a brali udział w zajęciach z robotyki. Konstruowali roboty poruszające się po zaprogramowaniu. Zajęcia będą kontynuowane.

Czytaj więcej
Powitanie jesieni

Klasa 2b i 2a powitały jesień na Wesołym Ranczo w Niechłodzie. Było pracowicie i wesoło. Dzieci wzięły udział w wykopkach, karmiły zwierzęta gospodarskie. Po wspólnej zabawie wszyscy zjedli kiełbaski i ziemniaczki pieczone na ognisku. Pogoda i humor dopisały.

Czytaj więcej
Wycieczka kl. 3a i 3c do Ochli

20 września klasy 3a i 3c wybrały się na wycieczkę do Muzeum Etnograficznego w Ochli. Dzieci zwiedziły skansen dawnej wsi polskiej, wzięły udział w warsztatach pt. "Od ziarenka do bochenka" oraz na zakończenie zjadły pyszną kiełbaskę z grilla. Każdy otrzymał własnoręcznie przygotowany chle…

Czytaj więcej
Wyjście klasy 3b na Święto pieczonego ziemniaka

15 września 2023 r. uczniowie klasy 3 b z wychowawcą p. Lucyną Prajs i pod opieką p. Honoraty Nowak udali się na pieszą wycieczkę do Grzybowa. W Pracowni ćwiczeń praktycznych Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych, na świeżym powietrzu byli blisko przyrody. Poznali życie pszczół, zobaczyli różne budki l…

Czytaj więcej
Sprzątanie Świata

Dzisiaj uczniowie z klasy 1c uczestniczyli w 30 Akcji Sprzątania Świata przebiegającej pod hasłem "Sprzątanie świata łączy ludzi". Oczyszczali ze śmieci i odpadów tereny parku przy naszej szkole. Brawo pierwszaki!

Czytaj więcej
Wspomnienia z III turnusu półkolonii w SP 7

W dniach 10-14 lipca 2023 r. odbywał się kolejny turnus wakacyjny w "Siódemce". Znów było aktywnie, rześko i bezpiecznie. Czasu na nudę nie było nawet odrobiny! Otóż było tak: wędrowaliśmy po Lesznie szukając murali, bawiliśmy się na placach zabaw, uczestniczyliśmy w zajęciach kodowania i…

Czytaj więcej
Konkursy, konkursy, konkursy...

Nasi uczniowie zawsze chętnie biorą udział w konkursach bibliotecznych, które mają bardzo różny charakter. Każdy może znaleźć coś dla siebie, spróbować swoich sił i wykazać się twórczo. Są to konkursy plastyczne, literackie, poetyckie, czytelnicze, tematyczne, okazjonalne czy też z różnych dziedzin…

Czytaj więcej
Majowa łąka

W maju w świetlicy szkolnej odbył się konkurs plastyczny "Majowa łąka". Uczniowie przygotowali pomysłowe i pełne kolorów prace plastyczne. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Laureaci: I miejsce Nadia Rachuta kl.1b II miejsce Amelia Samolczyk kl.1a III miejsce E…

Czytaj więcej
Miejski Konkurs Ekologiczny

Uczniowie naszej szkoły brali udział w Miejskim Konkursie Ekologicznym uczniów klas II - IV szkół podstawowych miasta Leszna, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Liliana Józefiak (kl. 2a), Hanna Biernacka (kl. 2b), Michał Rogala (kl. 3a), Lena…

Czytaj więcej