Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
III m. w Miejskim Konkursie Poprawności Językowej

18 kwietnia trzyosobowa drużyna z naszej szkoły ( Iga Sentfleben, Natalia Włudarczyk i Igor Juskowiak) wzięła udział w Miejskim Konkursie Poprawności Językowej. W radosnej atmosferze uczniowie rozwiązywali zawiłe zagadki językowe. Swoją wiedzę wspaniale wykorzystali w praktyce i uplasowali się na tr…

Czytaj więcej
Zajęcia Edukacja Recyklingowa

Uczniowie klas piątych wraz z wychowawcami wzięli udział w zajęciach dotyczących ochrony środowiska naturalnego – ,, edukacji recyklingowej”. Celem zajęć było uwrażliwienie uczestników na aktualne problemy środowiska oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Po przeprowadzonych zajęciach uczniow…

Czytaj więcej
Spelling Bee

Z przyjemnością zawiadamiamy, iż nasze uczennice: Ada Tugrul z klasy 8b oraz Zofia Sidorczuk z klasy 5c zajęły trzecie miejsca w swoich kategoriach wiekowych w miejskim konkursie literowania w języku angielskim "Spelling Bee" , który odbył się dnia 26.03.2024 r. Serdecznie gratulujemy i…

Czytaj więcej
Dzień Liczby Pi .

Jak co roku w naszej szkole obchodzimy Światowy Dzień Liczby Pi który przypada 14 marca . Warto pamiętać w ten dzień o tym, jak ważna dla człowieka jest matematyka ,jej znajomość i umiejętność wykorzystania na co dzień . Pamiętamy ,że jest to jedyna liczba która ma swoje własne święto- dlatego podkr…

Czytaj więcej
Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy dla szkół podstawowych

W sobotę uczennica klasy 7e Aleksandra Woźniak reprezentowała naszą szkołę w Poznaniu w wojewódzkim etapie konkursu przyrodniczego dla uczniów szkół podstawowych "Ptaki terenów podmokłych" organizowanego przez PTOP Salamandra. Oli serdecznie gratulujemy tak wysokiego osiągnięcia!

Czytaj więcej
Spotkanie z pisarzem

W dniu 7 marca, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesznie odbyło się spotkanie z pisarzem Marcinem Pałaszem, autorem cyklu opowieści dla dzieci i młodzieży. Uczniowie klasy 5a wraz z wychowawcą wysłuchali wykładu i opowieści autora, zadawali pytania dotyczące jego życia i twórczości. Uczniowie by…

Czytaj więcej
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Został on ustanowiony 17 listopada 1999 roku przez UNESCO w celu promocji wielojęzyczności oraz w trosce o ochronę języków używanych w różnych rejonach świata. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się konkursy dla poszczególnych grup w…

Czytaj więcej
Wyjście do kina

W poniedziałek, 4 marca, uczniowie z klasy 7b wyruszyli do kina, aby zanurzyć się w magicznej atmosferze komedii zatytułowanej "Pies i kot".

Czytaj więcej
Ogólnopolski Konkurs Jezus Chrystus Naszym Królem

Milo nam poinformowac wszystkich, iz dwoje uczniow klasy 4a, Amelia i Natan Matyla, zdobylo zaszczytne drugie miejsce w VII Ogolnopolskim Konkursie "Jezus Chrystus naszym Krolem" w kategorii literackiej. Zdobywajac miejsce na podium mlodzi uczniowie, znani dotychczas jako utalentowani w ki…

Czytaj więcej
Mikołajki

Klasa 7c z okazji Mikołajek wybrała się do Centrum Nauki Wyobraźnia w Poznaniu. Uczniowie wzięli udział w dwóch ścieżkach edukacyjnych i manualni, podczas której samodzielnie odkrywali zjawiska fizyczne i chemiczne.Pierwsza ścieżka pod nazwą Kalejdoskop dostarczyła wiedzy na temat jak odbicia światł…

Czytaj więcej
Przedstawienie Dziady

Dnia 23 listopada uczniowie klasy VII b, VIII a oraz VIII b obejrzeli przedstawienie teatralne pt: Dziady Po ciekawym wprowadzeniu nastąpiło wierne odtworzenie utworu Adama Mickiewicza. Udział w przedstawieniu pomoże uczniom w zrozumieniu trudnej lektury.

Czytaj więcej