Szkoła

zdjęcia chmur i nieba

Wielkanocne życzenia :)

Aktualności

Zachęcamy do podejmowania wyzwań! Pochwalcie się swoimi osiągnięciami na librusie lub przez email:

Katarzyna Orzałkiewicz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Alicja Koczorowska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.|
Nathalie Urbaniak Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

źróło: https://www.facebook.com/myslorysy/posts/317059515797714

Co roku w listopadzie w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Była to zawsze doskonała okazja, by o tych przesympatycznych pluszakach porozmawiać, przynieść je do klasy i podzielić się z kolegami i koleżankami ich historią. W tym roku trochę nietypowo będziemy świętować. Niestety nie możemy się spotkać w szkole i zorganizować dla Was zajęć, dlatego spotykamy się wirtualnie i zapraszamy mimo wszystko do świętowania i wspólnej zabawy!

Miesiąc  listopad jest czasem w którym  skupiamy naszą uwagę na wszystkich Świętych oraz  na bliskich naszemu sercu osobach,  którzy odeszli od nas i  są już  po tamtej stronie. 


6 listopada 2020 r. odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. W tym roku zadania konkursowe nie były łatwe, a dodatkową trudność uczestnikom przysporzył fakt, że zmagania odbywały się on-line. W konkursie wzięło udział 16 osób, z czego dwóm, przez chwilowy brak dostępu do Internetu, nie udało się zakończyć testu. Niestety, żadnemu uczniowi naszej szkoły nie udało się przekroczyć progu punktowego gwarantującego przejście do etapu rejonowego, niemniej wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wzięcia udziału w konkursie. 

Wydarzenie to odbywa się zawsze w październiku w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprosiła już w sierpniu społeczności szkolne do wzięcia udziału w I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie”, której celem jest promocja wśród dzieci i młodzieży czytelnictwa, a także integracja lokalnych środowisk i propagowanie współpracy polskich placówek z zagranicznymi. Rekord ustanowiony w 2019 r. zgromadził oszałamiającą ilość 158 809 osób czytających na przerwie z 991 placówek w Polsce i 14 za granicą!