Koszykówka

inwa

<script type="text/javascript">
var _userway_config = {
account: 'nAitwgfntw'
};
</script>
<script type="text/javascript" src="https://cdn.userway.org/widget.js"></script>

Zapraszamy do SP 7

Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem szkoły, zapraszamy do SIÓDEMKI !!!
Obejrzyj filmik i dołącz do nas.

Rekrutacja do klas pierwszych

 


 

 

Laboratoria Przyszłości

       

W lipcu 2019 roku dziewczęta A. Jankowska, N. Owczarczyk, M. Środecka i W. Tobółka absolwentki klasy sportowej naszej szkoły wzięły udział w 53 Międzynarodowej Olimpiadzie Dzieci ( International Olimpic Games ) w Rosji, w Ufa.

W tej wielkiej, kolorowej imprezie brali udział w różnych dyscyplinach młodzi sportowcy z 90 miast z całego świata, w tym tylko z dwóch z Polski,  z Leszna i Płocka.

Nasze dziewczęta rywalizowały w koszykówce 3x3( streetball ). Grały bardzo dobrze.

Ich mecze wzbudzały ogromne zainteresowanie nie tylko ze względu na urodę zawodniczek ale przede wszystkim na dobrą grę, zaangażowanie i waleczność. Przeciwniczki były bardzo wymagające, niekiedy dużo wyższe i silniejsze fizycznie ale dziewczęta pokazały że potrafią grać w koszykówkę  i zajęły IV miejsce na 11 drużyn.

W takim ogromnym, międzynarodowym wydarzeniu sportowym zawodniczki ze „siódemki” brały udział nie po raz pierwszy.

W 2009r. gościły w Atenach w składzie: A. Książkiewicz, H. Pogoreło, H. Banaszak, O. Szymczak, P. Stężycka, A. Komorowska, zagrały mecze m.in. z Mongołkami i Kanadyjkami – późniejszymi mistrzyniami tej Olimpiady.

W 2017r. świetnie zaprezentowały się w Kownie A. Arczewska, P. Kuczyk, M. Pietrzak i W. Skrzypczak zdobywając złoto.

W 2018r.  miały zaszczyt reprezentować nasz kraj w Jerozolimie M. Pietrzak i W. Skrzypczak po raz drugi zdobyły tam medal, tym razem srebrny.

Dziewczęta z SP7 na każdej z tych Olimpiad  poza tym, że miały zaszczyt reprezentować Polskę, Leszno i Szkołę dostały możliwość uczestnictwa we wspaniałej imprezie sportowej, poznawania nowych miejsc na świecie, nowych ludzi, innych kultur, obyczajów oraz doskonalenia języka angielskiego.