Rok małego odkrywcy

zdjęcia chmur i nieba

Wielkanocne życzenia :)

W trzecim i czwartym tygodniu września uczniowie klas: I a wych. K. Lajtke III a wych. R. Cegielska, III b wych. R. Gindera i III c wych. E. Buler wzięli udział w ciekawych zajęciach przyrodniczych „Spotkanie z geologiem i jego skarbami”. Zajęcia prowadził pan Jacek Wróblewski. Uczniowie obejrzeli film przedstawiający historię naszej planety Ziemi. Dowiedzieli się jakie procesy geologiczne zachodziły na Ziemi  i ukształtowały jej strukturę oraz jak powstało i rozwijało się na niej życie. Następnie prowadzący pokazywał przyniesione przez siebie eksponaty. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem oglądali kryształy, skamieliny i ślady dawnych stworzeń odciśnięte w skałach.  Zajęcia wzbogaciły wiedzę dzieci oraz rozbudziły ciekawość świata.