Konkursy

Konkursy

Dnia 21.02.2020 r. odbył się szkolny konkurs kolęd i pastorałek.  Swoje umiejętności wokalne oraz instrumentalne zaprezentowało bardzo wielu uczniów z klas 2 – 7. W konkursie wzięli udział nie tylko soliści, ale też zespoły wokalne oraz wokalno-instrumentalne. Do konkursu uczniowie przygotowali się profesjonalnie. Większość wokalistów i solistów miała podkład muzyczny lub też akompaniament „na żywo”.  Młodych wykonawców oceniało jury w składzie: Przemysław Maćkowiak, Ewa Konieczna, Krystyna Królikowska.

Wszystkim zwycięzcom konkursu gratulujemy!

WYNIKI VII MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
„LESZNO DAWNIEJ I DZISIAJ”
 TECHNIKĄ ORIGAMI PŁASKIE

 KLASY I

I miejsce: Maja Olszak SP 10

II miejsce: Gabriela Rybska SP 7

III miejsce: Małgorzata Wójcik SP 10

 KLASY II

I miejsce: Adam Maćkowiak SP 7

II miejsce: Sara Engelmajer SP 5

III miejsce: Aleksandra Wójcik SP 10

KLASY III

I miejsce: Zofia Dunal SP 3

II miejsce: Filip Kowalski SP 7

III miejsce: Aleksandra Fischer SP 5

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Laureatów konkursu zapraszamy  na wręczenie nagród, które nastąpi 20 lutego 2020 r. o godz. 13.00 w Szkole Podstawowej nr 7 w Lesznie w sali nr 22 (I piętro).

Komisja konkursowa: Lucyna Donke, Teresa Świętek, Monika Pawelska – Senftleben.

KONKURS PLASTYCZNY PT. „KARTKA I OZDOBA ŚWIĄTECZNA” – WYNIKI

W grudniu uczniowie klas 4 – 7 wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „KARTKA I OZDOBA ŚWIĄTECZNA”. Celem konkursu było kultywowanie tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Prace były pomysłowe, wykonane różnymi technikami oraz  z dużym zaangażowaniem. Kartki i ozdoby świąteczne można podziwiać na szkolnym korytarzu, na pierwszym i drugim piętrze. Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy!

III EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO pt.”MEIN SCHÖNSTER ADVENTSKALENDER”

(„Mój najpiękniejszy kalendarz adwentowy”)

Tradycją naszej szkoły jest organizowany w grudniu konkurs języka niemieckiego pt. „Mein schönster Adventskalender” („Mój najpiękniejszy kalendarz adwentowy”), który ma na celu poznanie adwentowych i bożonarodzeniowych tradycji w krajach niemieckojęzycznych, wzbudzenie zainteresowania i szacunku dla odmiennych kultur i tradycji innych krajów oraz kształtowanie prawidłowych postaw współzawodnictwa. Adresatami konkursu byli uczniowie klas siódmych i ósmych, których zadanie polegało na wykonaniu kalendarza adwentowego, zawierającego 24 (niemieckojęzyczne) elementy symbolizujące długość trwania Adwentu. Każdego roku konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wszyscy uczestnicy, zainspirowani podejmowaniem nowych wyzwań pobudzających ich kreatywność poprzez korzystanie z różnych źródeł oraz stosowanie różnych technik plastycznych, stworzyli oryginalne prace, które przybrały przeróżne niezmiernie ciekawe formy – począwszy od tradycyjnych kalendarzy ściennych, poprzez szopki bożonarodzeniowe, słodkie ozdoby pokojowe, oryginalne prezenty świąteczne, a skończywszy na choinkach i postaciach bałwanków.

III EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO

NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

 

      W grudniu br. odbyła się III edycja Szkolnego Konkursu Języka Niemieckiego Na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową, którego celem było poznanie tradycji bożonarodzeniowych w krajach niemieckojęzycznych oraz popularyzowanie języka niemieckiego wśród uczniów. Uczestnicy własnoręcznie przygotowali pomysłowe kartki świąteczne, które zostały wykonane różnymi technikami. Uczniowie zredagowali też oryginalne życzenia w języku niemieckim, połączone z pięknym opisem tradycji bożonarodzeniowych w Polsce i krajach niemieckojęzycznych.