Konkursy

Konkursy

Szkolny Konkurs na najpiękniejszy lampion adwentowy

W okresie Adwentu bardzo ważnym, wymownym i często stosowanym znakiem w liturgii kościelnej są lampiony, które posiadają bogatą symbolikę. W miesiącu grudniu został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy lampion adwentowy. Tematyką konkursu było wykonanie najpiękniejszego lampionu adwentowego w formie przestrzennej. Celem konkursu był rozwój umiejętności plastycznych oraz kreatywności uczniów, a także uwrażliwienie na duchowe aspekty życia oraz dostrzeganie piękna otoczenia.  Wszystkie prace zostały zaprezentowane na okolicznościowej wystawie.

Pani Jesień obdarowuje nas różnymi darami i paletą wspaniałych kolorów, dlatego nasza szkoła ogłosiła konkurs plastyczny pt. „Barwy jesieni”. Dzieci z klas 1-3 wykonały zabawne i niesamowite prace z jesiennych darów przyrody znalezionych w sadzie, ogrodzie, parku czy lesie. Wystawa prac plastycznych wzbudziła podziw i zainteresowanie wszystkich oglądających. W konkursie dzieci wykazały się ogromną pomysłowością oraz nie lada precyzją, co zaowocowało przepięknymi pracami.

SZKOLNY KONKURS NA WYKONANIE PRZESTRZENNEJ POSTACI OSOBY ŚWIĘTEJ DLA KLAS I - VIII
TEMAT KONKURSU :  CZY ŚWIĘCI UPRAWIALI SPORT?

W miesiącu listopadzie został zorganizowany konkurs pt. „Czy święci uprawiali sport?”. Organizatorem konkursu byli nauczyciele religii Szkoły Podstawowej nr 7 w Lesznie - s. Julia Łaszczyńska, Krystyna Królikowska  i Rafał Szydlewski.

Dbając o bezpieczne poruszanie się i zachowanie na terenie szkoły, został zorganizowany konkurs dla uczniów klas czwartych. Praca konkursowa miała przedstawiać projekt znaku podnoszący bezpieczeństwo w naszej szkole.

Miesiąc październik jest szczególnym czasem, kiedy zwracamy się do Maryi w modlitwie różańcowej. W związku z tym został zorganizowany konkurs na Najpiękniejszy różaniec na rękę. Natomiast w miesiącu wrześniu przeżywaliśmy w Lesznie Nawiedzenie kopii Obrazu Jasnogórskiego, dlatego zaproponowano uczniom wykonanie Złotej Róży jako wyrazu wdzięczności Matce Bożej.