Pierwszy rok w szkole to  bardzo ważny czas dla każdego dziecka. Składają się na niego pierwsze doświadczenia w ławce szkolnej, pierwsze kontakty z nowymi kolegami oraz obowiązki edukacyjne. Odpowiedni tornister i wyprawka szkolna ułatwią dziecku wywiązywanie się z codziennych zadań szkolnych. Poniżej zamieszczamy  listę, która pomoże Państwu skompletować niezbędne materiały i przybory.

1. Wyprawka pierwszoklasisty
  1. Tornister usztywniony, lekki.
  2. Dwie teczki na gumce (podpisane).
  3. Teczka z rączką (podpisana, do pozostawienia w klasie), w której powinny się znaleźć:
  • dwa małe bloki rysunkowe A4 (jeden z białymi kartkami, drugi z kolorowymi - podpisane);
  • dwa małe bloki techniczne A4 (jeden z białymi kartkami, drugi z kolorowymi - podpisane);
  • papier kolorowy zwykły (podpisany);
  • plastelina (podpisane);
  • kredki pastele olejne, (podpisane)
  • farby plakatowe (podpisane), pędzelki (cienki i gruby).
  1. Piórnik z wyposażeniem – pióro na naboje - (z niebieskim atramentem), kilka zapasowych nabojów
    w piórniku, korektor do wymazania niebieskiego atramentu, 2 miękkie ołówki, linijka 20-centymetrowa (taka długa, aby mieściła się w piórniku), gumka, temperówka (zamknięta), zielony cienkopis lub długopis, klej w sztyfcie (najlepiej „Magic”), nożyczki (metalowe z zaokrąglonymi końcami).
  2. Kredki – ołówkowe lub świecowe – najlepiej Bambino.
  3. Zeszyty:
  • 2 szt. 16 lub 32-kartkowe w kratkę – owinięte (ed. matematyczna, ed. przyrodnicza),
  • 2 szt. 16 lub 32-kartkowe w cienkie linie - owinięte, najlepiej z zaznaczonymi na czerwono liniami (ed. polonistyczna, j. angielski).
  1. Worek ze strojem gimnastycznym (biała koszulka, granatowe krótkie spodenki, skarpetki, tenisówki lub halówki lub trampki), najlepiej podpisany do pozostawienia w szafce szkolnej.
  2. Smycz na kluczyk do szafki uczniowskiej.
  3. Paczka ręczników papierowych.
  4. Pudełko chustek higienicznych i paczka chusteczek wilgotnych.
  5. Ryza papieru do drukarki.
  1. Podręczniki

Podręczniki dla pierwszoklasistów są bezpłatne. Dzieci otrzymają je na początku roku szkolnego. Korzystać będą z podręcznika „Gra w kolory” oraz odpowiednio dobranych zeszytów ćwiczeń. Uczniowie klasy I otrzymają również bezpłatnie podręcznik i ćwiczenia do nauki języka angielskiego. Rodzice dokonują zakupu podręcznika do nauki religii: Pan Bóg jest naszym Ojcem część 1 i 2.

1. Strój szkolny

Rodzice zobowiązani są do zakupienia  stroju szkolnego – granatowej koszulki z tarczą. Koszulki zakupić należy  w firmie StuArt

adres:

Reklama i Poligrafia StuArt Marcin Stachowiak

64-100 Leszno, ul. Zamenhofa 13;

tel. 502 635 504

Attachments:
Download this file (wyprawka pierwszoklasisty.doc)wyprawka pierwszoklasisty.doc[ ]30 kB