Home

inwa

<script type="text/javascript">
var _userway_config = {
account: 'nAitwgfntw'
};
</script>
<script type="text/javascript" src="https://cdn.userway.org/widget.js"></script>

Rekrutacja_'21 do klas IV - sportowych

 

Zgodnie z podstawą prawną  rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29.04.2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz Zarządzeniem nr 59/3/2021 Prezydenta Miasta Leszna w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego dla kandydatów do oddziałów sportowych szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Leszno w dniach od 06.05.2021 do 12.05.2021 odbędą się egzaminy sprawnościowe do oddziałów sportowych W Szkole Podstawowej nr 7 im. Wojska Polskiego w Lesznie.
TERMINARZ PRÓB SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ - REKRUTACJA DO KLAS IV SPORTOWYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7 IM. WOJSKA POLSKIEGO W LESZNIE
- 06.05.2021 (czwartek) GODZINA 15:15 - KLASA IV PŁYWANIE, SP7 ŚRODOWISKOWA PŁYWALNIA EDUKACYJNA  
- 07.05.2021 (piątek) GODZINA 15:15 - KLASA IV PŁYWANIE, SP7 SALA GIMNASTYCZNA (budynek B)
- 10.05.2021 (poniedziałek) GODZINA 15:15 - KLASA IV KOSZYKÓWKA, SALA GIMNASTYCZNA (budynek B)
- 11.05.2021 (wtorek) GODZINA 15:15 - KLASA IV SZERMIERKA, SP7 SALA GIMNASTYCZNA (budynekB)
- 12.05.2021 (środa) GODZINA 15:15 - KLASA IV PIŁKA NOŻNA, HALA PNEUMATYCZNA SP 7 LESZNO
Próby sprawnościowe do klas sportowych odbędą się na boiskach sportowych SP 7 Leszno. Egzaminy  zostaną przeprowadzone z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Próby sprawnościowe odbywać się będą w 10 osobowych grupach. Kandydaci do klas sportowych zostaną podzieleni na grupy 10 osobowe w dniu rekrutacji. Próby sprawności ogólnej prowadzone będą na boisku wielofunkcyjnym. Próby sprawności specjalnej odbywać się będą na szkolnym boisku do piłki nożnej.
Osoby rekrutowane będą dezynfekowały ręce przed wejściem na boiska sportowe - szkoła zapewni środki do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego;
Prowadzący zdezynfekuje użyty sprzęt sportowy, z którym uczestnicy mieli kontakt po każdym użyciu i każdej grupie korzystających;
Kontakt między grupami korzystających zostanie ograniczony poprzez wyznaczenie stałych miejsc zbiórki. Pomiędzy rekrutacją kolejnej grupy zostanie przeprowadzona 5 minutowa przerwa podczas której zostanie przeprowadzona wymiana i dezynfekcja sprzętu służącego do rekrutacji.
Prowadzący będzie nadzorował dezynfekcję rąk osób wchodzących i opuszczających obiekt;
Wyłączona będzie możliwość korzystania z szatni i węzła sanitarnego przez uczestników rekrutacji, a w przypadku skorzystania z toalety pomieszczenie zostanie zdezynfekowane.
Próby sprawności specjalnej do klasy o profilu pływanie odbędą się na obiekcie Środowiskowej Pływalni Edukacyjnej w Lesznie - obowiązują zasady i regulamin obiektu. Zbiórka przed wejściem na basen z zachowaniem bezpiecznej odległości. Kandydaci również zostaną podzieleni na grupy 10 osobowe.

Nowe terminy rekrutacji do klas sportowych

 

Rekrutacja do oddziałów sportowych

 

 

 

 

 

 

 

Pierwszy rok w szkole to  bardzo ważny czas dla każdego dziecka. Składają się na niego pierwsze doświadczenia w ławce szkolnej, pierwsze kontakty z nowymi kolegami oraz obowiązki edukacyjne. Odpowiedni tornister i wyprawka szkolna ułatwią dziecku wywiązywanie się z codziennych zadań szkolnych. Poniżej zamieszczamy  listę, która pomoże Państwu skompletować niezbędne materiały i przybory.

 1. Wyprawka pierwszoklasisty
 1. Tornister usztywniony, lekki.
 2. Dwie teczki na gumce (podpisane).
 3. Teczka z rączką (podpisana, do pozostawienia w klasie), w której powinny się znaleźć:
 • dwa małe bloki rysunkowe A4 (jeden z białymi kartkami, drugi z kolorowymi - podpisane);
 • dwa małe bloki techniczne A4 (jeden z białymi kartkami, drugi z kolorowymi - podpisane);
 • papier kolorowy zwykły (podpisany);
 • plastelina (podpisane);
 • kredki pastele olejne, (podpisane)
 • farby plakatowe (podpisane), pędzelki (cienki i gruby).
 1. Piórnik z wyposażeniem – pióro na naboje - (z niebieskim atramentem), kilka zapasowych nabojów
  w piórniku, korektor do wymazania niebieskiego atramentu, 2 miękkie ołówki, linijka 20-centymetrowa (taka długa, aby mieściła się w piórniku), gumka, temperówka (zamknięta), zielony cienkopis lub długopis, klej w sztyfcie (najlepiej „Magic”), nożyczki (metalowe z zaokrąglonymi końcami).
 2. Kredki – ołówkowe lub świecowe – najlepiej Bambino.
 3. Zeszyty:
 • 2 szt. 16 lub 32-kartkowe w kratkę – owinięte (ed. matematyczna, ed. przyrodnicza),
 • 2 szt. 16 lub 32-kartkowe w cienkie linie - owinięte, najlepiej z zaznaczonymi na czerwono liniami (ed. polonistyczna, j. angielski).
 1. Worek ze strojem gimnastycznym (biała koszulka, granatowe krótkie spodenki, skarpetki, tenisówki lub halówki lub trampki), najlepiej podpisany do pozostawienia w szafce szkolnej.
 2. Smycz na kluczyk do szafki uczniowskiej.
 3. Paczka ręczników papierowych.
 4. Pudełko chustek higienicznych i paczka chusteczek wilgotnych.
 5. Ryza papieru do drukarki.
 1. Podręczniki

Podręczniki dla pierwszoklasistów są bezpłatne. Dzieci otrzymają je na początku roku szkolnego. Korzystać będą z podręcznika „Gra w kolory” oraz odpowiednio dobranych zeszytów ćwiczeń. Uczniowie klasy I otrzymają również bezpłatnie podręcznik i ćwiczenia do nauki języka angielskiego. Rodzice dokonują zakupu podręcznika do nauki religii: Pan Bóg jest naszym Ojcem część 1 i 2.

 1. Strój szkolny

Rodzice zobowiązani są do zakupienia  stroju szkolnego – granatowej koszulki z tarczą. Koszulki zakupić należy  w firmie StuArt

adres:

Reklama i Poligrafia StuArt Marcin Stachowiak

64-100 Leszno, ul. Zamenhofa 13;  

tel. 502 635 504

Attachments:
Download this file (wyprawka pierwszoklasisty.doc)wyprawka pierwszoklasisty.doc[ ]30 kB