Home

zdjęcia chmur i nieba

Wielkanocne życzenia :)

To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

W związku z tym Biblioteka szkolna wraz z całą społecznością szkolną przyłączyła się do tej ogólnopolskiej akcji ”Dzień głośnego czytania”. 30 września uczniowie i nauczyciele na swoich zajęciach przez kilka minut czytali na głos swoje ulubione książki. W bibliotece na dużej przerwie oraz na zajęciach bibliotecznych dzieciaki wraz z nauczycielkami czytały wybrane przez siebie książki, a na korytarzu można było obejrzeć gazetkę poświęconą temu wydarzeniu.