100 lecie Niepodległości

zdjęcia chmur i nieba

Mikołaj_SP7

         

  

Niepodległość

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w międzyszkolnym konkursie plastyczno – historycznym, którego celem było wykonanie lapbooka pt.” Moja opowieść o wolności” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie oraz Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną w Lesznie. Podczas spotkania w ratuszu dnia 10 grudnia 2108 r. wyróżnienia odebrały uczennice Zofia Wasielewska z klasy VIII a i Iga Machowiak z klasy VIII c.

Dnia 20.11.2018r. w naszej szkole uczniowie klas VI-VIII z inicjatywy nauczycieli historii przystąpili do udziału w turnieju mającego na celu ukazanie trudnych dziejów naszego państwa - „Jestem Polakiem i znam historię swojego kraju”.

Dnia 11.11.2018r. odbyła się liturgia mszy świętej w rocznicę odzyskania niepodległości, w której brali udział uczniowie z naszej szkoły. Uczestniczyli oni w modlitwie powszechnej za ojczyznę oraz byli zaangażowani w oprawę liturgiczną uroczystej mszy.

Dnia 15. 11. 2018r. w Bibliotece Uczelnianej PWSZ w Lesznie odbyło się spotkanie poetycko- muzyczne z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości podczas którego wystąpił nasz szkolny zespół wokalno-instrumentalny „Siódema”.

Dnia 29.10.2018r. odbył się Konkurs Pieśni i Piosenek Patriotycznych dla uczniów leszczyńskich szkół. Wyróżnienie otrzymała Amelia Molenda uczennica Szkoły Podstawowej nr 7 w Lesznie.