100 lecie Niepodległości

Niepodległość

W miesiącu marcu przeprowadzono, w ramach realizowanego projektu, szkolny etap konkursu plastycznego "Polska wolna i niepodległa" techniką origami płaskie.  Oferta była skierowana do uczniów klas I - III. Jednym z głównych celów konkursu było wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw uczniów ze  zwróceniem szczególnej uwagi na 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Koordynatorami konkursu byli: Lucyna Donke, Teresa Świętek, Monika Pawelska - Senftleben.

Klasy 2a,2b,2c i 3a wraz z wychowawczyniami realizowały zajęcia z projektu „Nasza Mała Niepodległa”, zapoznały się z zabytkami, logiem, flagą i hejnałem, oraz historią naszego miasta i regionu. Uczestniczyły w wyjątkowej podróży po Lesznie. Po wyprawie uczniowie rozwiązywali test wiedzy. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w projekcie i brały udział we wszystkich podjętych zadaniach.

Wyniki konkursu plastycznego "LOGO dla Niepodległej"

Dla upamiętnienia 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę,  uczniowie klas IV - VII uczestniczyli w konkursie plastycznym. Celem było wykonanie projektu logo dowolną techniką.

Nasza Mała Niepodległa

Dnia 27 listopada 2018 roku klasy 2 a i 3 a wraz z wychowawczyniami  R. Cegielska i K. Lajtke udały się na wycieczkę w ramach realizowanego projektu „ Nasza Mała Niepodległa” do stolicy Wielkopolski – Poznania. Dzieci zostały zapoznane z historią miasta i naszego regionu. Zaciekawiły ich fakty historyczne związane  z  siedzibą pierwszych władców polskich , powstaniem wielkopolskim. Uczniowie wysłuchali legendy o poznańskich koziołkach i rogalach świętomarcińskich, które wypiekane są  już od 150 lat. Sami mogli również stworzyć rogale według oryginalnej receptury, które później smakowali. Wszyscy otrzymali certyfikat czeladnika wypieku rogala. Atrakcją było także wizyta w Deli Parku i spotkanie z Mikołajem. Dzieci brały udział w zajęciach na których pisały list do Mikołaja, a potem zwiedzały park miniatur.

Wycieczka była super!

Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie edukacji wczesnoszkolnej realizowali projekt "Moja mała niepodległa". Jednym z zadań projektu było lepsze poznanie zabytków i ciekawych miejsc Leszna i regionu. Dzieci klas pierwszych i trzecich  gromadziły zdjęcia i informacje, które potem wykorzystały do zrobienia pięknych albumów. Klasy drugie skupiły swoją uwagę na wybitnych sportowcach Leszna. Wykonały plakaty, które zdobią szkolne korytarze.