Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Konkurs Harvest Festival rozstrzygnięty!

Miło nam ogłosić, że I miejsce zdobyła Nadia Nowak z klasy 2a, II miejsce Amelia Samolczyk oraz Tomasz Krzysztoszek z klasy 1a, III miejsce Dawid Szymanowski z klasy 3d. Doceniamy pomysłowość dzieci oraz samodzielnie wykonane prace. Wszystkie pozostałe były tak różnorodne i piękne, że postanowiliśmy…

Czytaj więcej
Wolontariat - podziękowanie

Szkolny Klub Wolontariatu Siódemka serdecznie dziękuje wszystkim Rodzicom i Uczniom, którzy włączyli się do zbiórek organizowanych od początku roku szkolnego. Dziękujemy za wrażliwość otwierającą serce na potrzeby osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Prosimy o dalszą współpracę. Pozdr…

Czytaj więcej
Wizyta przedszkolaków w naszej szkole

W poniedziałek odwiedziły naszą szkołę przedszkolaki z grupy Pszczółki Przedszkola Miejskiego nr 10 w Lesznie. Wizytę rozpoczęły od zajęć z klasą 1a. Wychowawczyni klasy Pani Katarzyna Lajtke ciekawie opowiedziała o szkole, a uczniowie zaśpiewali piosenki. Przedszkolaki wspólnie z pierwszoklasistam…

Czytaj więcej
Dzień Edukacji Narodowej w Sp7

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa ustanowione 27 kwietnia 1792r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dnia 14 października 2022r. w Szkole Podstawowej nr 7 im. Wojska…

Czytaj więcej
Powitanie relikwii błogosławionego CARLO ACUTISA

W dniu 13 października 2022 r. przedstawiciele naszej społeczności szkolnej wzięli udział w uroczystym powitaniu w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela relikwii błogosławionego CARLO ACUTISA, który został uznany za patrona internautów. Zmarł 12.10.2006 r. w wieku zaledwie 15 lat. W swym krótkim życiu w…

Czytaj więcej
Udział uczniów w Akcji misyjnej "Kup Pan Szczotkę"

Od 5 do 30 września 2022 r. w ramach realizacji programu liturgiczno-misyjnego uczniowie klas 1 - 8 uczestniczyli w akcji misyjnej „Kup Pan szczotkę” organizowanej we współpracy z fundacją Redemptoris Missio. Dla swoich rówieśników z krajów misyjnych dzieci i młodzież zbierali szczoteczki i pasty…

Czytaj więcej
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W piątek 7.10.2022 po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA. Młodsze klasy układały domino i rozwiązywały test na czas. Każdy mógł uzyskać certyfikat mistrza obliczeń. Starsi uczniowie przepytywali dorosłych ze znajomości tabliczki. Nagrodą za dobrą odpowiedź b…

Czytaj więcej
Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

Nasza Szkoła przystąpiła do projektu "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci". Celem akcji było podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. Dzięki zaangażowaniu Naszych Uczniów udało się zebrać ok. 530kg elek…

Czytaj więcej
Dzień zwierząt w SP7

Uczniowie naszej szkoły świętowali ,,Dzień Zwierząt”. Obchody tego Dnia mają na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa.

Czytaj więcej
Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

Nasza Szkoła przystąpiła do projektu Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. Zużyty sprzęt można przynosić do pomieszczenia Panów konserwatorów do 06.10.2022…

Czytaj więcej
Zbiórka żwyności

Dziękujemy naszym wolontariuszom za zbiórkę żywności w markecie Dino, która zostanie przekazana potrzebującym mieszkańcom Leszna. Dziękujemy Wam za Wasze wielkie serce.

Czytaj więcej
Najbardziej usportowiona szkoła w wielkopolsce

21 września to wielkie wydarzenie w NASZEJ SZKOLE -gościliśmy Prezydenta Miasta Leszna Pana Łukasza Borowiaka, II Zastępcę Prezydenta Miasta Leszna Pana Piotra Jóźwiaka oraz Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu Pana Grzegorza Kapitana. Wszystko to za sprawą podwójnego zwycięstwa w rywalizacji sport…

Czytaj więcej
Sp7 najbardziej usportowioną szkołą w wielkopolsce

16 września w Poznaniu odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2021/2022. Nasza SZKOŁA SP7 Leszno po raz drugi z rzędu zwyciężyła w tej rywalizacji w obu kategoriach wiekowych - IGRZYSKACH DZIECI oraz IGRZYSKACH…

Czytaj więcej