Szkolna świetlica

Świetlica

9 grudnia odbyły się warsztaty świąteczne zorganizowane dla uczniów oraz ich rodziców. Wspólnie przygotowali przepiękne bałwanki, które tydzień później zostały wystawione na sprzedaż podczas Świątecznego Kiermaszu. Wszystko odbywało się już w prawdziwie świątecznej atmosferze: była choinka, kolędy i pyszne pierniki... Dziękujemy uczestnikom za przybycie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie równie ciekawie.

Jesień to piękna i kolorowa pora roku. Dary Jesieni można z powodzeniem wykorzystać do prac plastycznych. W związku z tym często spacerowaliśmy  w poszukiwaniu liści czy kasztanów. Rozmawialiśmy o zmianach zachodzących w przyrodzie. Omawialiśmy jesienne nastroje. Nie można było zapomnieć o Święcie Niepodległości. Jak zwykle powstało wiele ciekawych prac plastycznych.

Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy fotografii "Leszno dawniej..." , a przy okazji zapoznania się z historią naszego miasta. Wystawa znajduje się na parterze przy świetlicy.

Świetlica to również nauka przez zabawę. Ostatnio uczniowie mieli okazję poznać wiele zawodów. Chętnie wypowiadali się na temat:"Kim chcę zostać w przyszłości?" Odpowiedzi były bardzo ciekawe.  Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.  

W ramach projektu edukacyjnego "LESZNO ZNOWU POLSKIE" odbył się międzyszkolny konkurs plastyczny "Leszno niepodległe - logo". Spłynęło wiele pomysłowych prac. Jury brało pod uwagę interpretację tematu, estetykę wykonania i oryginalność pracy. Decyzja nie była łatwa, jednak po burzliwych obradach udało się wyłonić zwycięzców:
I miejsce  Gabriela Neumann Szkoła Podstawowa nr 5 w Lesznie
II miejsce  Blanka Wujda Szkoła Podstawowa nr 4 w Lesznie
III miejsce Laura Pawlisiak  Szkoła Podstawowa nr 5 w Lesznie

Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Autorzy wybranych prac otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które zostaną przesłane pocztą do dnia 15.11.2019r.