Szkolna świetlica

Świetlica

Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy fotografii "Leszno dawniej..." , a przy okazji zapoznania się z historią naszego miasta. Wystawa znajduje się na parterze przy świetlicy.

Świetlica to również nauka przez zabawę. Ostatnio uczniowie mieli okazję poznać wiele zawodów. Chętnie wypowiadali się na temat:"Kim chcę zostać w przyszłości?" Odpowiedzi były bardzo ciekawe.  Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.  

W ramach projektu edukacyjnego "LESZNO ZNOWU POLSKIE" odbył się międzyszkolny konkurs plastyczny "Leszno niepodległe - logo". Spłynęło wiele pomysłowych prac. Jury brało pod uwagę interpretację tematu, estetykę wykonania i oryginalność pracy. Decyzja nie była łatwa, jednak po burzliwych obradach udało się wyłonić zwycięzców:
I miejsce  Gabriela Neumann Szkoła Podstawowa nr 5 w Lesznie
II miejsce  Blanka Wujda Szkoła Podstawowa nr 4 w Lesznie
III miejsce Laura Pawlisiak  Szkoła Podstawowa nr 5 w Lesznie

Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Autorzy wybranych prac otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które zostaną przesłane pocztą do dnia 15.11.2019r.

 

 

 

Z okazj Dnia Chłopca w świetlicy wybieraliśmy chłopaka na medal. Chłopcy mieli do wykonania różne zadania, w których musieli wykazać się odwagą, wiedzą oraz sprawnością. Chłopakami na medal zostali-  Patryk Kuźniak i Olek Mrowiec. Wszyscy otrzymali również słodkie poczęstunki.   

Przez cały tydzień rozmawialiśmy na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły, w szkole i w domu.
Przypomnieliśmy sobie zasady ruchu drogowego. Graliśmy w gry edukacyjne. Wspólnie stworzyliśmy makietę przedstawiającą okolicę naszej szkoły, gdzie ustawialiśmy znaki drogowe. Jak zawsze wykonywaliśmy wiele prac plastycznych. Ostatniego dnia tygodnia odbył się konkurs na temat bezpieczeństwa w ruchy drogowym.