Szermierka

inwa

<script type="text/javascript">
var _userway_config = {
account: 'nAitwgfntw'
};
</script>
<script type="text/javascript" src="https://cdn.userway.org/widget.js"></script>

Rekrutacja_'21 do klas IV - sportowych

 

Zgodnie z podstawą prawną  rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29.04.2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz Zarządzeniem nr 59/3/2021 Prezydenta Miasta Leszna w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego dla kandydatów do oddziałów sportowych szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Leszno w dniach od 06.05.2021 do 12.05.2021 odbędą się egzaminy sprawnościowe do oddziałów sportowych W Szkole Podstawowej nr 7 im. Wojska Polskiego w Lesznie.
TERMINARZ PRÓB SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ - REKRUTACJA DO KLAS IV SPORTOWYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7 IM. WOJSKA POLSKIEGO W LESZNIE
- 06.05.2021 (czwartek) GODZINA 15:15 - KLASA IV PŁYWANIE, SP7 ŚRODOWISKOWA PŁYWALNIA EDUKACYJNA  
- 07.05.2021 (piątek) GODZINA 15:15 - KLASA IV PŁYWANIE, SP7 SALA GIMNASTYCZNA (budynek B)
- 10.05.2021 (poniedziałek) GODZINA 15:15 - KLASA IV KOSZYKÓWKA, SALA GIMNASTYCZNA (budynek B)
- 11.05.2021 (wtorek) GODZINA 15:15 - KLASA IV SZERMIERKA, SP7 SALA GIMNASTYCZNA (budynekB)
- 12.05.2021 (środa) GODZINA 15:15 - KLASA IV PIŁKA NOŻNA, HALA PNEUMATYCZNA SP 7 LESZNO
Próby sprawnościowe do klas sportowych odbędą się na boiskach sportowych SP 7 Leszno. Egzaminy  zostaną przeprowadzone z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Próby sprawnościowe odbywać się będą w 10 osobowych grupach. Kandydaci do klas sportowych zostaną podzieleni na grupy 10 osobowe w dniu rekrutacji. Próby sprawności ogólnej prowadzone będą na boisku wielofunkcyjnym. Próby sprawności specjalnej odbywać się będą na szkolnym boisku do piłki nożnej.
Osoby rekrutowane będą dezynfekowały ręce przed wejściem na boiska sportowe - szkoła zapewni środki do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego;
Prowadzący zdezynfekuje użyty sprzęt sportowy, z którym uczestnicy mieli kontakt po każdym użyciu i każdej grupie korzystających;
Kontakt między grupami korzystających zostanie ograniczony poprzez wyznaczenie stałych miejsc zbiórki. Pomiędzy rekrutacją kolejnej grupy zostanie przeprowadzona 5 minutowa przerwa podczas której zostanie przeprowadzona wymiana i dezynfekcja sprzętu służącego do rekrutacji.
Prowadzący będzie nadzorował dezynfekcję rąk osób wchodzących i opuszczających obiekt;
Wyłączona będzie możliwość korzystania z szatni i węzła sanitarnego przez uczestników rekrutacji, a w przypadku skorzystania z toalety pomieszczenie zostanie zdezynfekowane.
Próby sprawności specjalnej do klasy o profilu pływanie odbędą się na obiekcie Środowiskowej Pływalni Edukacyjnej w Lesznie - obowiązują zasady i regulamin obiektu. Zbiórka przed wejściem na basen z zachowaniem bezpiecznej odległości. Kandydaci również zostaną podzieleni na grupy 10 osobowe.

Nowe terminy rekrutacji do klas sportowych

 

Rekrutacja do oddziałów sportowych

 

 

 

 

 

 

 KLASY SZERMIERCZE

Pierwsza klasa sportowa o profilu szermierczym powstała w roku szkolnym 2009/2010r. Szkoleniem młodych adeptów szermierki w naszej szkole zajmują się: Monika Andrzejewska oraz Marek Pawlak.

Na dzień dzisiejszy w SP nr 7 trenuje 45 uczniów. Nabór na kolejny rok szkolny przewiduje  od 22 do 28 miejsc, przeznaczonych zarówno dla dziewcząt jak i chłopców.

Praca z dziećmi odbywa się w oparciu o autorski program: ,,Program nauczania szermierki na florety w klasach 4-8", zgodny z programem szkolenia Polskiego Związku Szermierczego. Od klasy 4 na zajęcia specjalistyczne przeznaczone jest 7 godzin tygodniowo, ilość godzin, nie ulega zmianie w późniejszym szkoleniu. Wszystkie zajęcia odbywają się w szkole i są wplecione w plan lekcyjny. Niezbędny sprzęt szermierczy: strój, maskę i rękawicę dzieci otrzymują bezpłatnie na czas trwania nauki. Nasze szkolenie prowadzimy obecnie na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły średniej.

Współpracujemy z klubem IKS Leszno, gdzie nasi uczniowie mogą wraz ze starszymi zawodnikami absolwentami SP7 doskonalić swoje umiejętności pod kierunkiem doświadczonych trenerów: Sławomira Mocka - trenera kadry narodowej juniorek, Marka Pawlaka - trenera, który również ma na swoim koncie wiele sukcesów m.in. Mistrzostwo Polski w kategorii Junior młodszy i młodzik oraz Radosława Rybińskiego, pod którego okiem najmłodsze dzieci stawiają pierwsze kroki szermiercze i już mają na swoim koncie mnóstwo medali.

Nasi floreciści startują w zawodach zgodnie z kalendarzem Polskiego Związku Szermierczego w kategorii  dzieci, młodzik, junior młodszy, junior, młodzieżowiec oraz senior. Najlepsi adepci szermierki, klubowicze IKS Leszno reprezentują nasz kraj na turniejach międzynarodowych, Pucharach Europy i Świata, Mistrzostwach Europy i Świata. Turnieje ogólnopolskie są rozgrywane na terenie całego kraju. Uczestniczymy również w wielu zawodach towarzyskich w Polsce jak i za granicami naszego kraju. Bierzemy udział w Mistrzostwach Szkół Wlkp. we florecie, gdzie corocznie osiągamy wyniki i tytuły mistrzów i wicemistrzów województwa wielkopolskiego. Współpracując z klubem IKS Leszno organizujemy Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 7, gdzie  wyłaniamy Mistrza i Mistrzynię Szkoły.

Współpracując z AZS AWF Poznań organizujemy obozy sportowe w ferie zimowe i wakacje letnie, które są fantastyczną okazją nie tylko do podnoszenia umiejętności sportowych z szermierki, ale również zabawą, integracją z innymi dziećmi i okazją do poznania i zwiedzania wielu ciekawych miejsc.

W naszej niezbyt długiej, bo dopiero 9-letniej historii klasy szermierczej możemy pochwalić się bardzo wysokimi wynikami . W każdym roku szkolnym nasi uczniowie odnoszą sukcesy w Mistrzostwach Wielkopolski w szermierce zdobywając tytuły Mistrzów i Wicemistrzów Wielkopolski (Renata Tomczak, Adrianna Neczyńska, Jakub Smuda, Arkadiusz Gajda, Szymon Pacholczyk, Tobiasz Waściński, Dawid Piosik, Marcin Radajewski, Victoria Skora), kilkoro adeptów klasy szermierczej wywalczyło medale Mistrzostw Polski. Nasi uczniowie powoływani są do Kadry Wielkopolski oraz do Kadry Narodowej Polski. Absolwenci naszej szkoły Bartosz Cegielski, Renata Tomczak, Adrianna Neczyńska mogą pochwalić się wieloma medalami Mistrzostw Polski. Renata Tomczak i Bartosz Cegielski to reprezentanci Polski na arenach zagranicznych oraz medaliści Mistrzostw Europy ,a także Mistrzostw Świata. Renata Tomczak multimedalistka Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy jest również zdobywczynią Pucharu Europy, a także  znalazła się w setce najlepszych sportowców w naszym kraju w różnych dyscyplinach sportowych, jej plany i marzenia to Olimpiada w Tokio .