Piłka nożna

inwa

<script type="text/javascript">
var _userway_config = {
account: 'nAitwgfntw'
};
</script>
<script type="text/javascript" src="https://cdn.userway.org/widget.js"></script>

Rekrutacja_'21 do klas IV - sportowych

 

Zgodnie z podstawą prawną  rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29.04.2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz Zarządzeniem nr 59/3/2021 Prezydenta Miasta Leszna w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego dla kandydatów do oddziałów sportowych szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Leszno w dniach od 06.05.2021 do 12.05.2021 odbędą się egzaminy sprawnościowe do oddziałów sportowych W Szkole Podstawowej nr 7 im. Wojska Polskiego w Lesznie.
TERMINARZ PRÓB SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ - REKRUTACJA DO KLAS IV SPORTOWYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7 IM. WOJSKA POLSKIEGO W LESZNIE
- 06.05.2021 (czwartek) GODZINA 15:15 - KLASA IV PŁYWANIE, SP7 ŚRODOWISKOWA PŁYWALNIA EDUKACYJNA  
- 07.05.2021 (piątek) GODZINA 15:15 - KLASA IV PŁYWANIE, SP7 SALA GIMNASTYCZNA (budynek B)
- 10.05.2021 (poniedziałek) GODZINA 15:15 - KLASA IV KOSZYKÓWKA, SALA GIMNASTYCZNA (budynek B)
- 11.05.2021 (wtorek) GODZINA 15:15 - KLASA IV SZERMIERKA, SP7 SALA GIMNASTYCZNA (budynekB)
- 12.05.2021 (środa) GODZINA 15:15 - KLASA IV PIŁKA NOŻNA, HALA PNEUMATYCZNA SP 7 LESZNO
Próby sprawnościowe do klas sportowych odbędą się na boiskach sportowych SP 7 Leszno. Egzaminy  zostaną przeprowadzone z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Próby sprawnościowe odbywać się będą w 10 osobowych grupach. Kandydaci do klas sportowych zostaną podzieleni na grupy 10 osobowe w dniu rekrutacji. Próby sprawności ogólnej prowadzone będą na boisku wielofunkcyjnym. Próby sprawności specjalnej odbywać się będą na szkolnym boisku do piłki nożnej.
Osoby rekrutowane będą dezynfekowały ręce przed wejściem na boiska sportowe - szkoła zapewni środki do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego;
Prowadzący zdezynfekuje użyty sprzęt sportowy, z którym uczestnicy mieli kontakt po każdym użyciu i każdej grupie korzystających;
Kontakt między grupami korzystających zostanie ograniczony poprzez wyznaczenie stałych miejsc zbiórki. Pomiędzy rekrutacją kolejnej grupy zostanie przeprowadzona 5 minutowa przerwa podczas której zostanie przeprowadzona wymiana i dezynfekcja sprzętu służącego do rekrutacji.
Prowadzący będzie nadzorował dezynfekcję rąk osób wchodzących i opuszczających obiekt;
Wyłączona będzie możliwość korzystania z szatni i węzła sanitarnego przez uczestników rekrutacji, a w przypadku skorzystania z toalety pomieszczenie zostanie zdezynfekowane.
Próby sprawności specjalnej do klasy o profilu pływanie odbędą się na obiekcie Środowiskowej Pływalni Edukacyjnej w Lesznie - obowiązują zasady i regulamin obiektu. Zbiórka przed wejściem na basen z zachowaniem bezpiecznej odległości. Kandydaci również zostaną podzieleni na grupy 10 osobowe.

Nowe terminy rekrutacji do klas sportowych

 

Rekrutacja do oddziałów sportowych

 

 

 

 

 

 

 Klasa piłkarska w naszej szkole funkcjonuje od roku szkolnego 1978/79. Obecnie w 5 oddziałach trenuje 69 dzieci w klasach 4-7. Trenerami są Panowie: Robert Stańczyk, Krystian Woźny oraz Łukasz Dziewiątka. Szkoła współpracuje z Klubami Piłkarskimi: Polonia 1912 Leszno, Akademia Piłkarska Reissa, Football Academy oraz Akademia Piłki Nożnej „Młoda Polonia”. Warto dodać, że zajęcia klas piłkarskich odbywają się na orliku przy szkole, który w sezonie jesienno – zimowym zamienia się w nowoczesną Hale pneumatyczną APR ARENA LESZNO, gdzie warunki pozwalają na trening bez względu na temperaturę, a część zajęć odbywa się również na Hali Trapez.

 

Najważniejsze sukcesy naszych piłkarzy w ostatnich latach:

  1. Finał Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej – I miejsce w latach: 2007, 2010, 2015.      
  1. Turniej piłki nożnej ,, Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” – II miejsce w województwie Wielkopolskim (2017)
  2. Finał wojewódzki Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej – I miejsce w latach: 2013, 2015, 2016 oraz II miejsce w latach: 2011 i 2017                  

 

Wychowankowie:

  1. Szymon Skrzypczak (ur. 1990) – obecnie zawodnik Odry Opole (I liga), grający na pozycji napastnika. W przeszłości reprezentował barwy zespołów: Ruch Radzionków, KS Polkowice, MKS Kluczbork oraz Górnik Zabrze. W tym ostatnim klubie zaliczył debiut w Ekstraklasie zdobywając w 37 meczach 4 bramki.

 

  1. Piotr Kucharzak (ur.1987) – występował między innymi w Miedzi Legnica (II liga) oraz w KS Polkowice (I liga) na pozycji środkowego obrońcy.

 

  1. Wiktor Nowicki (ur.2004) – obecnie zawodnik młodzieżowego zespołu Lecha Poznań na pozycji bramkarza. Jest również reprezentantem Polski w kategorii U15.