Piłka nożna

inwa

<script type="text/javascript">
var _userway_config = {
account: 'nAitwgfntw'
};
</script>
<script type="text/javascript" src="https://cdn.userway.org/widget.js"></script>

Zapraszamy do SP 7

Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem szkoły, zapraszamy do SIÓDEMKI !!!
Obejrzyj filmik i dołącz do nas.

Rekrutacja do klas pierwszych

 


 

 

Laboratoria Przyszłości

       Klasa piłkarska w naszej szkole funkcjonuje od roku szkolnego 1978/79. Obecnie w 5 oddziałach trenuje 69 dzieci w klasach 4-7. Trenerami są Panowie: Robert Stańczyk, Krystian Woźny oraz Łukasz Dziewiątka. Szkoła współpracuje z Klubami Piłkarskimi: Polonia 1912 Leszno, Akademia Piłkarska Reissa, Football Academy oraz Akademia Piłki Nożnej „Młoda Polonia”. Warto dodać, że zajęcia klas piłkarskich odbywają się na orliku przy szkole, który w sezonie jesienno – zimowym zamienia się w nowoczesną Hale pneumatyczną APR ARENA LESZNO, gdzie warunki pozwalają na trening bez względu na temperaturę, a część zajęć odbywa się również na Hali Trapez.

 

Najważniejsze sukcesy naszych piłkarzy w ostatnich latach:

  1. Finał Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej – I miejsce w latach: 2007, 2010, 2015.      
  1. Turniej piłki nożnej ,, Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” – II miejsce w województwie Wielkopolskim (2017)
  2. Finał wojewódzki Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej – I miejsce w latach: 2013, 2015, 2016 oraz II miejsce w latach: 2011 i 2017                  

 

Wychowankowie:

  1. Szymon Skrzypczak (ur. 1990) – obecnie zawodnik Odry Opole (I liga), grający na pozycji napastnika. W przeszłości reprezentował barwy zespołów: Ruch Radzionków, KS Polkowice, MKS Kluczbork oraz Górnik Zabrze. W tym ostatnim klubie zaliczył debiut w Ekstraklasie zdobywając w 37 meczach 4 bramki.

 

  1. Piotr Kucharzak (ur.1987) – występował między innymi w Miedzi Legnica (II liga) oraz w KS Polkowice (I liga) na pozycji środkowego obrońcy.

 

  1. Wiktor Nowicki (ur.2004) – obecnie zawodnik młodzieżowego zespołu Lecha Poznań na pozycji bramkarza. Jest również reprezentantem Polski w kategorii U15.