Samorząd uczniowski

Samorząd uczniowski

Samorząd Uczniowski, wspomagany przez nauczycieli przyrody, prowadził zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt w Henrykowie. W ramach prowadzonej akcji odwiedziła naszą szkołę pracowniczka schroniska, której towarzyszył jeden z podopiecznych – pies Ogarek. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie, którzy przyłączyli się do akcji. Celem spotkań było dostarczenie wiedzy na temat działalności schroniska dla zwierząt w Henrykowie, właściwego postępowania ze zwierzętami, a także uwrażliwienie dzieci na los zwierząt, szczególnie tych udomowionych, które są całkowicie zależne od człowieka, kształtowanie postawy charakteryzującej się szacunkiem i empatią wobec zwierząt. Uwieńczeniem spotkań było przekazanie schronisku darów zebranych przez uczniów naszej szkoły.

Po raz kolejny w naszej szkole rusza akcja "Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę" - zbiórka dla schroniska w Henrykowie. Zima to trudny okres, w którym my ludzie doskonale sobie radzimy. Niestety zwierzęta nie mają takiego szczęścia i muszą liczyć na naszą pomoc. Prosimy o:

-mokrą karmę (puszki i saszetki),

-koce,

-ręczniki,

-kuwety,

-żwirek,

-obroże,

-smycze,

-legowiska,

-zabawki, maskotki i akcesoria dla zwierząt.

Zbiórka trwa do 9 listopada.

Z góry bardzo dziękujemy za włączenie się do akcji i okazaną pomoc.

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji charytatywnej "Czary Mary - okulary", w ramach której można było przekazywać, zarówno nowe, jak i używane okulary dla najbiedniejszych mieszkańców Republiki Środkowoafrykańskiej.

Nasza szkoła po raz drugi przyłączyła się do akcji "Podziel się zniczem". Polegała ona na zbiórce zniczy, które następnie zostały przekazane leszczyńskim seniorom, których budżet domowy nie zawsze pozwala na ich zakup. Część zniczy trafi również na zaniedbane i opuszczone groby na leszczyńskich cmentarzach. Nasi uczniowie po raz kolejny pokazali, że nie są obojętni na potrzeby innych i licznie przyłączyli się do tegorocznej akcji.