Samorząd uczniowski

inwa

<script type="text/javascript">
var _userway_config = {
account: 'nAitwgfntw'
};
</script>
<script type="text/javascript" src="https://cdn.userway.org/widget.js"></script>

Rekrutacja_'21 do klas IV - sportowych

 

Zgodnie z podstawą prawną  rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29.04.2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz Zarządzeniem nr 59/3/2021 Prezydenta Miasta Leszna w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego dla kandydatów do oddziałów sportowych szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Leszno w dniach od 06.05.2021 do 12.05.2021 odbędą się egzaminy sprawnościowe do oddziałów sportowych W Szkole Podstawowej nr 7 im. Wojska Polskiego w Lesznie.
TERMINARZ PRÓB SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ - REKRUTACJA DO KLAS IV SPORTOWYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7 IM. WOJSKA POLSKIEGO W LESZNIE
- 06.05.2021 (czwartek) GODZINA 15:15 - KLASA IV PŁYWANIE, SP7 ŚRODOWISKOWA PŁYWALNIA EDUKACYJNA  
- 07.05.2021 (piątek) GODZINA 15:15 - KLASA IV PŁYWANIE, SP7 SALA GIMNASTYCZNA (budynek B)
- 10.05.2021 (poniedziałek) GODZINA 15:15 - KLASA IV KOSZYKÓWKA, SALA GIMNASTYCZNA (budynek B)
- 11.05.2021 (wtorek) GODZINA 15:15 - KLASA IV SZERMIERKA, SP7 SALA GIMNASTYCZNA (budynekB)
- 12.05.2021 (środa) GODZINA 15:15 - KLASA IV PIŁKA NOŻNA, HALA PNEUMATYCZNA SP 7 LESZNO
Próby sprawnościowe do klas sportowych odbędą się na boiskach sportowych SP 7 Leszno. Egzaminy  zostaną przeprowadzone z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Próby sprawnościowe odbywać się będą w 10 osobowych grupach. Kandydaci do klas sportowych zostaną podzieleni na grupy 10 osobowe w dniu rekrutacji. Próby sprawności ogólnej prowadzone będą na boisku wielofunkcyjnym. Próby sprawności specjalnej odbywać się będą na szkolnym boisku do piłki nożnej.
Osoby rekrutowane będą dezynfekowały ręce przed wejściem na boiska sportowe - szkoła zapewni środki do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego;
Prowadzący zdezynfekuje użyty sprzęt sportowy, z którym uczestnicy mieli kontakt po każdym użyciu i każdej grupie korzystających;
Kontakt między grupami korzystających zostanie ograniczony poprzez wyznaczenie stałych miejsc zbiórki. Pomiędzy rekrutacją kolejnej grupy zostanie przeprowadzona 5 minutowa przerwa podczas której zostanie przeprowadzona wymiana i dezynfekcja sprzętu służącego do rekrutacji.
Prowadzący będzie nadzorował dezynfekcję rąk osób wchodzących i opuszczających obiekt;
Wyłączona będzie możliwość korzystania z szatni i węzła sanitarnego przez uczestników rekrutacji, a w przypadku skorzystania z toalety pomieszczenie zostanie zdezynfekowane.
Próby sprawności specjalnej do klasy o profilu pływanie odbędą się na obiekcie Środowiskowej Pływalni Edukacyjnej w Lesznie - obowiązują zasady i regulamin obiektu. Zbiórka przed wejściem na basen z zachowaniem bezpiecznej odległości. Kandydaci również zostaną podzieleni na grupy 10 osobowe.

Nowe terminy rekrutacji do klas sportowych

 

Rekrutacja do oddziałów sportowych

 

 

 

 

 

 

 

Samorząd uczniowski 


Samorząd Uczniowski, wspomagany przez nauczycieli przyrody, prowadził zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt w Henrykowie. W ramach prowadzonej akcji odwiedziła naszą szkołę pracowniczka schroniska, której towarzyszył jeden z podopiecznych – pies Ogarek. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie, którzy przyłączyli się do akcji. Celem spotkań było dostarczenie wiedzy na temat działalności schroniska dla zwierząt w Henrykowie, właściwego postępowania ze zwierzętami, a także uwrażliwienie dzieci na los zwierząt, szczególnie tych udomowionych, które są całkowicie zależne od człowieka, kształtowanie postawy charakteryzującej się szacunkiem i empatią wobec zwierząt. Uwieńczeniem spotkań było przekazanie schronisku darów zebranych przez uczniów naszej szkoły. 


Po raz kolejny w naszej szkole rusza akcja "Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę" - zbiórka dla schroniska w Henrykowie. Zima to trudny okres, w którym my ludzie doskonale sobie radzimy. Niestety zwierzęta nie mają takiego szczęścia i muszą liczyć na naszą pomoc. Prosimy o:

-mokrą karmę (puszki i saszetki),

-koce,

-ręczniki,

-kuwety,

-żwirek,

-obroże,

-smycze,

-legowiska,

-zabawki, maskotki i akcesoria dla zwierząt.

 

Zbiórka trwa do 9 listopada.

Z góry bardzo dziękujemy za włączenie się do akcji i okazaną pomoc.


Nasza szkoła przyłączyła się do akcji charytatywnej "Czary Mary - okulary", w ramach której można było przekazywać, zarówno nowe, jak i używane okulary dla najbiedniejszych mieszkańców Republiki Środkowoafrykańskiej.


 


Nasza szkoła po raz drugi przyłączyła się do akcji "Podziel się zniczem". Polegała ona na zbiórce zniczy, które następnie zostały przekazane leszczyńskim seniorom, których budżet domowy nie zawsze pozwala na ich zakup. Część zniczy trafi również na zaniedbane i opuszczone groby na leszczyńskich cmentarzach. Nasi uczniowie po raz kolejny pokazali, że nie są obojętni na potrzeby innych i licznie przyłączyli się do tegorocznej akcji.