Z niemieckim w drogę

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

W RAMACH PROJEKTU

„ERLEBNISREISE MIT DEUTSCH”/„Z  NIEMIECKIM W DROGĘ”

Uczniowie klas siódmych naszej szkoły przystąpili w październiku br. do Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego w ramach projektu „Erlebnisreise mit Deutsch”  -  „Z niemieckim w drogę”, który został zorganizowany przez Goethe-Institut we współpracy z Wydawnictwem LektorKlett. Celem konkursu była promocja języka niemieckiego wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Uczniowie pracowali w zespołach zadaniowych i przygotowywali pracę konkursową w formie dwustronnie zaprojektowanej kartki z wakacji. Niełatwym zadaniem okazało się zredagowanie pozdrowień, do których należało wykorzystać słowa – klucze w określonej przez organizatorów liczbie znaków. Pocztówki mogły być wykonane dowolną techniką i przybrały różne formy – od zdjęć prezentujących szalone wakacje, poprzez kolorowe prace plastyczne, na oryginalnych szkicach kończąc. Wszystkie prace nawiązywały do tytułu projektu
„Z niemieckim w drogę”.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w pierwszej połowie listopada br., kiedy to komisja konkursowa, w skład której wchodzą pracownicy Goethe-Institut oraz przedstawiciele instytucji partnerskich, wyłoni 15 szkół, które otrzymają najwyższe noty.

Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki  i dziękujemy im za zainteresowanie konkursem, oraz za ogromne zaangażowanie w wykonanie oryginalnych prac. Serdecznie gratulujemy odwagi podjęcia niemieckojęzycznego wyzwania w pierwszym roku przygody z językiem niemieckim. Niech to językowo – plastyczne przedsięwzięcie stanie się dla Was inspiracją do podejmowania nowych wyzwań i rozwijania kreatywności!

Zachęcamy do podziwiania prac!