Rok małego odkrywcy

13 stycznia 2020 r. klasy realizujące projekt "Rok małego odkrywcy" wzięły udział  w spotkaniu  pt." Herby Leszna", na którym rodzice dzieci (aktorzy nieprofesjonalni) wystąpili w przedstawieniu zapoznającym z różnymi herbami Leszna występującymi w przeszłości. Uczniowie zapoznali się też z historią miasta .

15 stycznia 2020 uczniowie realizujący projekt „Rok małego odkrywcy” wzięli udział w przedstawieniu Teatru Show pt. „Kot w butach. Opowieść w kilku obrazach”. Istotą w widowiska było interaktywne uczestnictwo. Widownia wspólnymi siłami kreatywnie uczestniczyła w tworzeniu bajki. W trakcie przedstawienia realizowany był film, w którym dzieci mogły grać i oglądać go jednocześnie. Przedstawienie  dostarczyło wszystkim wielu miłych wrażeń.

W ramach projektu „Rok małego odkrywcy” uczniowie spotkali się na zajęciach z policjantką Komendy Miejskiej Policji w Lesznie panią Kingą Sobiak. W toku zajęć przypomnieli sobie zasady bezpiecznej drogi do szkoły, właściwego zachowania się w sytuacjach zagrożenia, rozmawiali o sposobach bezpiecznego spędzania czasu. Gość opowiedział też o swojej pracy i zadaniach jakie czekają policjanta na służbie. Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły pytania kierowane do policjantki.

Na przełomie listopada i grudnia  2019 r. klasy realizujące projekt " Rok małego odkrywcy" odwiedziły  przychodnię weterynaryjną "Koala"  na ulicy  Wiecierzyńskiego   w  Lesznie. Uczniowie zapoznali się z trudnym, ale bardzo ciekawym zawodem weterynarza, wyglądem przychodni, obejrzeli salę zabiegową, laboratorium, pracownię wykonującą zdjęcia promieniami rentgena, poznali lekarzy leczących tam zwierzęta, obejrzeli zabieg w znieczuleniu ogólnym psa.

W dniu 27 listopada 2019  klasy III a, III b, III c i I b w ramach projektu „Rok małego odkrywcy” udały się do Miejskiego Ośrodka Kultury na przedstawienie pt. „The story of Thanksgiving Day”. Spektakl przygotowała Fundacja Edukacyjna ADJ. Uczniowie poznali bohaterkę opowieści - małą Wendy, dzięki której dowiedzieli się, skąd się wzięło obchodzone w USA Święto Dziękczynienia. Przedstawienie było świetną okazją do utrwalenia słów i zwrotów w języku angielskim. Dzieci wraz z aktorami doskonale bawiły się przy angielskich piosenkach. Spektakl w przystępny dla najmłodszych  sposób pokazał też jakie wartości są w życiu ważne. Miłym akcentem na zakończenie było wspólne zdjęcie widzów i aktorów.