Rok małego odkrywcy

W październiku uczniowie klas  I b, III a, III b i III c wzięli udział w zajęciach  Joga dla najmłodszych”. Uczniowie wyposażeni w maty do ćwiczeń udali się do Szkoły Jogi „Ommm”. Tam instruktorka pani Agnieszka wprowadziła dzieci w tematykę zajęć, które rozpoczęły się ćwiczeniami rozluźniającymi. Następnie ćwiczący przyjmowali różne pozycje ciała. Tor przeszkód wyzwolił z dzieci dużo pozytywnej energii i zmobilizował do dużej aktywności ruchowej. Zajęcia zakończyły się relaksem i ćwiczeniami oddechowymi przy dźwiękach dzwonka. Zajęcia były nowym doświadczeniem dla wszystkich uczestników.

W trzecim i czwartym tygodniu września uczniowie klas: I a wych. K. Lajtke III a wych. R. Cegielska, III b wych. R. Gindera i III c wych. E. Buler wzięli udział w ciekawych zajęciach przyrodniczych „Spotkanie z geologiem i jego skarbami”. Zajęcia prowadził pan Jacek Wróblewski. Uczniowie obejrzeli film przedstawiający historię naszej planety Ziemi. Dowiedzieli się jakie procesy geologiczne zachodziły na Ziemi  i ukształtowały jej strukturę oraz jak powstało i rozwijało się na niej życie. Następnie prowadzący pokazywał przyniesione przez siebie eksponaty. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem oglądali kryształy, skamieliny i ślady dawnych stworzeń odciśnięte w skałach.  Zajęcia wzbogaciły wiedzę dzieci oraz rozbudziły ciekawość świata.

W dniu 20.09.2019 r., w ramach realizacji projektu " Rok małego odkrywcy" klasy: III a wych. R.Cegielska, klasa III b wych. R.Gindera i klasa I a wych. K. Lajtke, wzięły udział w zajęciach warsztatowych pt. " Pomidor bez tajemnic"zorganizowanych przez firmę Agro Pudliszki Sp.z o.o., które odbyły się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Lesznie.  Warsztaty poprowadzili pracownicy firmy " Pudliszki" i PWSZ. Uczniowie poznali "ojczyznę pomidora" i historię jego sprowadzenia do Europy. Obejrzeli sposób  wytwarzania różnorodnych  przetworów z tych warzyw.Na koniec  zajęć odbył się konkurs i degustacja. Wszyscy zostali obdarowani sokiem pomidorowym firmy "Pudliszki".

W dniu 10 września 2019r., w ramach realizacji projektu "Rok małego odkrywcy" klasa  III a (wych. Roma Cegielska) wzięła udział w warsztatach interdyscyplinarnych zorganizowanych przez "Arenę Kreatywnej Edukacji". Zajęcia przepełnione były ciekawostkami z różnych dziedzin życia oraz inspirującymi doświadczeniami. Miały charakter aktywizujący uczniów intelektualnie i ruchowo.

Projekt edukacyjny "Rok małego odkrywcy" jest propozycją wielokierunkowych zajęć dla uczniów  klas I-III. Każde z zajęć to podróż ucznia do innej krainy, w której będzie uczestniczyć poprzez twórcze i kreatywne działania . Wiedza oraz tok zajęć dostosowane są do wieku oraz możliwości rozwojowych  uczestników. W trakcie trwania projektu każda z grup tworzy zapis fotograficzny działań. Projekt trwać będzie od 1.09.2019 r. do 19.06.2020. w wymiarze 3 godzin miesięcznie.