Rok małego odkrywcy

inwa

<script type="text/javascript">
var _userway_config = {
account: 'nAitwgfntw'
};
</script>
<script type="text/javascript" src="https://cdn.userway.org/widget.js"></script>

Zapraszamy do SP 7

Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem szkoły, zapraszamy do SIÓDEMKI !!!
Obejrzyj filmik i dołącz do nas.

Rekrutacja do klas pierwszych

 


 

 

Laboratoria Przyszłości

       

Rok małego odkrywcy

„Majsterkowo” to kolejny punkt w planie realizacji projektu „Rok małego odkrywcy”. Uczniowie realizujący projekt wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Castoramę w Lesznie. Celem zajęć było rozbudzanie wśród dzieci pasji technicznych, kreatywności i wyobraźni. Ważnym aspektem była też wiedza ekologiczna związana z ochroną zasobów naturalnych. Po zakończeniu zajęć dzieci, wyposażone w nową wiedzę i umiejętności, wróciły do szkoły z własnoręcznie wykonanymi przedmiotami z drewna.

13 stycznia 2020 r. klasy realizujące projekt "Rok małego odkrywcy" wzięły udział  w spotkaniu  pt." Herby Leszna", na którym rodzice dzieci (aktorzy nieprofesjonalni) wystąpili w przedstawieniu zapoznającym z różnymi herbami Leszna występującymi w przeszłości. Uczniowie zapoznali się też z historią miasta .   

15 stycznia 2020 uczniowie realizujący projekt „Rok małego odkrywcy” wzięli udział w przedstawieniu Teatru Show pt. „Kot w butach. Opowieść w kilku obrazach”. Istotą w widowiska było interaktywne uczestnictwo. Widownia wspólnymi siłami kreatywnie uczestniczyła w tworzeniu bajki. W trakcie przedstawienia realizowany był film, w którym dzieci mogły grać i oglądać go jednocześnie. Przedstawienie  dostarczyło wszystkim wielu miłych wrażeń.

W ramach projektu „Rok małego odkrywcy” uczniowie spotkali się na zajęciach z policjantką Komendy Miejskiej Policji w Lesznie panią Kingą Sobiak. W toku zajęć przypomnieli sobie zasady bezpiecznej drogi do szkoły, właściwego zachowania się w sytuacjach zagrożenia, rozmawiali o sposobach bezpiecznego spędzania czasu. Gość opowiedział też o swojej pracy i zadaniach jakie czekają policjanta na służbie. Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły pytania kierowane do policjantki.

Na przełomie listopada i grudnia  2019 r. klasy realizujące projekt " Rok małego odkrywcy" odwiedziły  przychodnię weterynaryjną "Koala"  na ulicy  Wiecierzyńskiego   w  Lesznie. Uczniowie zapoznali się z trudnym, ale bardzo ciekawym zawodem weterynarza, wyglądem przychodni, obejrzeli salę zabiegową, laboratorium, pracownię wykonującą zdjęcia promieniami rentgena, poznali lekarzy leczących tam zwierzęta, obejrzeli zabieg w znieczuleniu ogólnym psa.