Leszno - mała Ojczyzna niepodległa

W ramach projektu edukacyjnego „Leszno – mała ojczyzna niepodległa” klasy I b, III a, III b i III c wybrały się na spacer ulicami miasta w poszukiwaniu murali. Dzieci obejrzały pierwszy, jaki powstał w Lesznie pt. „Przyjaźń” . Zaraz obok pojawiły się piękne kolorowe grafiki miejskie „Samolot” oraz „ Chłopiec z szybowcem”. Nie zabrakło też murali związanych z wydarzeniami historycznymi „Ułan na koniu”, „Ignacy Paderewski”, czy „Nie należy dłużej czekać”. Miłośnicy sportu podziwiali też mural przedstawiający Alfreda Smoczyka. Na ulicy Dąbrowskiego dzieci odnalazły bardzo stary wyblakły mural sprzed wielu lat, który pełnił kiedyś funkcję reklamy. W czasie spaceru uczniowie odwiedzili leszczyńskie miejsca pamięci narodowej oraz obejrzeli wystawę zdjęć „Powstanie Wielkopolskie”, która znajduje się na leszczyńskim rynku. Piękna pogoda sprzyjała wędrówce i poznawaniu tajemnic naszego miasta. Po powrocie do szkoły, na zajęciach plastycznych, uczniowie próbowali swoich sił w projektowaniu własnych murali.