Jestem bezpieczny. Czuję się bezpiecznie.

inwa

<script type="text/javascript">
var _userway_config = {
account: 'nAitwgfntw'
};
</script>
<script type="text/javascript" src="https://cdn.userway.org/widget.js"></script>

Zapraszamy do SP 7

Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem szkoły, zapraszamy do SIÓDEMKI !!!
Obejrzyj filmik i dołącz do nas.

Rekrutacja do klas pierwszych

 


 

 

Laboratoria Przyszłości

       

Jestem bezpieczny

Pierwszaki z klas 1b, 1d i 1e, gościły na lekcjach st. sierżant Kingę Sobiak. Zajęcia dotyczyły ogólnie pojętego bezpieczeństwa i odbywały się w ramach projektu "Jestem bezpieczny, czuję się bezpiecznie". Były to pierwsze zajęcia z cyklu spotkań. Kolejne już wczesną wiosną. Dzieci już na nie czekają! 

12 września 2019 r. klasy pierwsze naszej szkoły uczestniczyły w spektaklu "Bezpieczna droga", który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury. Bohaterowie przedstawienia: Bąbel i Pompon pokazali dzieciom najważniejsze zasady bezpieczeństwa i kultury zachowania na drodze. Był śpiew, rymowanki, zabawa. Uczniowie współuczestniczyli w spektaklu bawiąc się i ucząc. Wychowawcy klas: p. Honorata Nowak, p. Katarzyna Lajtke, p. Katarzyna Grześkowiak, p. Izabela Stachowiak i p. Magdalena Rudzińska-Pauch zadbali o to, aby przekazane treści zostały dzieciom w pamięci i były praktykowane na co dzień. Spektakl w MOK-u zorganizowany został przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Leszna w ramach Programu zapobiegania przestępczości oraz porządku publicznego i bezpieczeństwa.

Dnia 11 września uczniowie klasy III d  spotkali się z przedstawicielem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji. Gościli w swojej klasie pana policjanta. Wraz z początkiem roku szkolnego przypomnieli sobie ważne zasady BEZPIECZNEJ DROGI DO SZKOŁY.  Zajęcia edukacyjne pozwoliły dzieciom utrwalić znajomość znaków drogowych i właściwego zachowania w ruch pieszych. 

Projekt przeznaczony dla uczniów kl. I - III. Porusza tematykę mającą na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa dzieci w życiu codziennym. Na zajęciach dzieci zdobędą niezbędną wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, ratowania życia innych i radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia. Dowiedzą się jak sprawdzać przytomność i oddech u poszkodowanego, jak ułożyć go w pozycji bocznej bezpiecznej. Ćwiczenia praktyczne z użyciem fantomów pozwolą ćwiczyć wdechy ratownicze oraz uciski klatki piersiowej. Uczniowie utrwalą wiedzę na temat "łańcucha przeżycia" oraz zdobędą umiejętność prowadzenia rozmowy z dyspozytorem pogotowia.  Zajęcia odbywać się będą w formie działań praktycznych z wykorzystaniem ciekawych materiałów edukacyjnych.