Jestem bezpieczny. Czuję się bezpiecznie.

Jestem bezpieczny

Dnia 11 września uczniowie klasy III d  spotkali się z przedstawicielem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji. Gościli w swojej klasie pana policjanta. Wraz z początkiem roku szkolnego przypomnieli sobie ważne zasady BEZPIECZNEJ DROGI DO SZKOŁY.  Zajęcia edukacyjne pozwoliły dzieciom utrwalić znajomość znaków drogowych i właściwego zachowania w ruch pieszych.

Projekt przeznaczony dla uczniów kl. I - III. Porusza tematykę mającą na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa dzieci w życiu codziennym. Na zajęciach dzieci zdobędą niezbędną wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, ratowania życia innych i radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia. Dowiedzą się jak sprawdzać przytomność i oddech u poszkodowanego, jak ułożyć go w pozycji bocznej bezpiecznej. Ćwiczenia praktyczne z użyciem fantomów pozwolą ćwiczyć wdechy ratownicze oraz uciski klatki piersiowej. Uczniowie utrwalą wiedzę na temat "łańcucha przeżycia" oraz zdobędą umiejętność prowadzenia rozmowy z dyspozytorem pogotowia.  Zajęcia odbywać się będą w formie działań praktycznych z wykorzystaniem ciekawych materiałów edukacyjnych.