Edukacja wczesnoszkolna

Na to pytanie szukali odpowiedzi uczniowie kl. 2a podczas wizyty w Stacji Uzdatniania Wody w Zaborowie. Dzieci dowiedziały się jaką wędrówkę pokonuje woda wydobywana z podziemnych źródeł do naszych domów. Poznały proces jej filtracji i napowietrzania. Następnie w salce edukacyjnej utrwaliły wszystkie wiadomość, jak również dowiedziały się co dzieje się z zużytą już wodą (ściekami).

6 grudnia  2019 r.   klasa III a, wych.  R. Cegielska, świętowała mikołajki. Klasa wzięła udział w obejrzeniu spektaklu dla dzieci " Dr Dolittle", otrzymała słodycze, wzięła udział w jarmarku świątecznym na leszczyńskim Rynku, gdzie uczniowie fotografowali się przy skrzydłach świątecznego anioła.

29 listopada w klasie 1c odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa. W tym dniu nasza sala zamieniła się w salę wróżb. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości. Dużym powodzeniem cieszył się taniec na gazecie, podczas którego było wiele śmiechu i zabawy. Ogromną radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie.

W listopadzie w klasach I a i I b odbyły się bardzo ważne zajęcia prowadzone przez ratownika medycznego Pana Kajetana Mituła. W ramach realizacji projektu edukacyjnego dla klas I-III "Jestem bezpieczny, czuję się bezpiecznie" uczniowie p. Honoraty Nowak i p. Katarzyny Lajtke poznawali sposoby udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przypomnieli numery alarmowe, na które w razie potrzeby należy zadzwonić. Rozmawiali, ale przede wszystkim działali! I radzili sobie w tych działaniach znakomicie 🙂