Edukacja wczesnoszkolna

zdjęcia chmur i nieba

Wielkanocne życzenia :)

Edukacja wczesnoszkolna

Uczniowie klas trzecich brali udział w jesiennej sesji Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego „Leon” w kategorii zintegrowanych sprawności. Z całego kraju uczestniczyło 3991 dzieci. Laureatami tej edycji zostali uczniowie naszej szkoły:

Natalia Włudarczyk, klasa III f

Igor Juskowiak, klasa III b

Aleksandra Woźniak, klasa III a

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 😊

Kalina Wiśniewska, uczennica kl. 2a nie tylko rozwija swoje umiejętności pływackie, ale również bardzo dobrze jeździ na nartach. Podczas Mistrzostw Miasta Leszna i Powiatu Leszczyńskiego w Zieleńcu zajęła I miejsce w narciarstwie dziewcząt w kat. młodszych dzieci.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:)

W dniu 27.02.2020 r. uczniowie klasy III f wzięli udział w  warsztatach dla dzieci pt. "Orientacja zawodowa".  Zajęcia obejmowały różne formy działań. Dzieci rozwiązywały zagadki, wcielały się w role przedstawicieli różnych zawodów, rysowały miejsce swojej wymarzonej pracy, czytały i przeglądały książki dla dzieci dotyczące tematu zajęć. Serdecznie dziękujemy Pani Ewie za przygotowanie warsztatów.

W lutym klasy III d i III f spotkały się z ratownikami medycznymi. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowo wzywać pomocy. Dzieci zadawały gościom również pytania m.in. związane z profilaktyką chorób wirusowych. Serdecznie dziękujemy  Ratownikom z Poznania za profesjonalne przeprowadzenie zajęć.

W dniach 18,19,20 lutego 2020 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.