Edukacja wczesnoszkolna

Edukacja wczesnoszkolna

Uczniowie klasy 1d w ramach współpracy ze studentami PWSZ w Lesznie wzięli udział w projekcie edukacyjnym pt: "Patriota - kto to taki?". W ramach realizacji zadań projektowych poznawali symbole narodowe, wyklejali flagę, tworzyli mapę Polski. Udali się w wirtualną wędrówkę po najciekawszych miastach naszego kraju, śpiewali hymn państwowy, poznali polskie baśnie i legendy oraz przygotowywali lapbooki. Wszyscy uczniowie doskonale wywiązali się z zadań i jako uwieńczenie owocnej pracy otrzymali odznaki małego patrioty oraz słodką niespodziankę.

Dnia 24 maja uczniowie klasy 2 e wraz z wychowawczynią przygotowali mini koncert życzeń z okazji Dnia Mamy. Dzieci zaśpiewały wzruszające piosenki o rodzicach i złożyły mamom najserdeczniejsze życzenia. Mini występ artystyczny został nagrany i zostanie udostępniony rodzicom w święto mamy.  Pociechy przygotowały dla swoich mam także niespodziankę w postaci książki o mamie. Dzieciaki spisały się na medal... Mamusie możecie być dumne.. ❤️

W trzecim tygodniu maja w naszej szkole odbyły się klasowe konkursy recytatorskie dla dzieci. W konkursie wzięli udział uczniowie z klasy 2c i 2e. Uczestnicy recytowali ulubione wiersze Brzechwy i Tuwima. Wszyscy byli doskonale przygotowani i wypadli bardzo dobrze. W każdej klasie wyłoniono trzech laureatów, było też sporo wyróżnień. Za udział w konkursie każdy uczestnik otrzymał dyplom i mały upominek.

Serdecznie gratulujemy małym artystom i zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.

W miesiącu marcu odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny dla klas III „Mistrz Matematyki”. Najpierw uczniowie wzięli udział w eliminacjach klasowych. Następnie najlepsi rywalizowali w etapie szkolnym.

„GRA WARTA ŚWIECZKI” rocznik 2012 to nazwa turnieju który odbył 14.03.2021 r. w Gorzowie Wielkopolskim. To bardzo mocno obsadzony turniej najlepszymi drużynami z całej Polski.

Maks Paul z klasy 2b grał w swojej drugiej drużynie AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA Poznań, jako drużyna wygrali wszystkie mecze i zostają niepokonani; wygrali cały turniej zajmując 1 miejsce. W tym turnieju Maks został wybrany MVP czyli najlepszym zawodnikiem turnieju.