Edukacja wczesnoszkolna

W dniu 16 maja klasy II d i II f wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa "Pasieka Chmielewscy" w Jerce koło Krzywinia. Dzieci  poznały życie pszczół w czasie trwania czterech pór roku oraz zobaczyły, jak pobiera się miód z ramki i w jaki sposób jest przechowywany. Uczniowie mogli przyjrzeć się pszczołom z bliska i poszukać królowej. Gospodarze przygotowali dla nas II śniadanie - pyszne bułki z masłem i miodem oraz herbatę miodowo - miętową. Potem każdy pakował prezent - świeczkę z wosku pszczelego. Na koniec dzieci posadziły miododajne drzewo lipowe. Wszyscy wrócili do domu pełni wrażeń.

W ramach realizowanego projektu

w klasach I-III w roku szkolnym 2018/2019 „Leśna szkoła 2”

10 maja 2019 roku klasy 3a, 2a i 2b wzięły udział w sadzeniu drzew.

Drzewka otrzymaliśmy z Nadleśnictwa Karczma Borowa.

Posadzone zostały na terenach zielonych naszej szkoły.

Brawo mali przyrodnicy!

Uczniowie klasy  3a wraz z wychowawczynią i rodzicami wspaniale spędzili  3 dni na wycieczce w górach. Wybrali się do Karpacza, Szklarskiej Poręby i Cieplic. Podziwiali zabytki i  górskie krajobrazy oraz zapoznali się z Karkonoskim Parkiem Narodowym z jego fauną i florą.

Wycieczka była super!

Uczniowie klasy 1 a ciekawie spędzili ostatni dzień przed weekendem majowym. Wraz z wychowawczynią i opiekunami poszli do Fitness Jump na sportowe zajęcia z wykorzystaniem trampolin. Bardzo ciekawe a zarazem intensywne zajęcia poprowadziła pani Ania Szabel - instruktorka.

Miesiąc wcześniej dzieci miały okazję zwiedzić Firmę TOMS. Poznały proces pakowania cukierków, jak również skosztowały tych słodkości.

Dziękujemy mamom, które zorganizowały te wyjścia, jak również pomogły w bezpiecznym dotarciu na miejsce:)

Uczniowie klas III w marcu wzięli udział w konkursie ortograficznym w etapie klasowym i szkolnym, podczas tego konkursu wyłoniono 3 laureatów z klas III.

Mistrzem Szkoły Podstawowej nr 7 w Lesznie zostali uczniowie:

1 . miejsce- Michał Grobelny z klasy III a

2. miejsce – Julia Stachowiak z klasy III a

3. miejsce- Zoja Kolan z klasy III a

Brawo!

5 kwietnia 2019 roku przystąpili do etapu miejskiego, czekamy na wyniki!