Edukacja wczesnoszkolna

Edukacja wczesnoszkolna

Uczniowie klas III d i III f rozpoczęli rok szkolny od uczczenia pamięci poległych żołnierzy w obronie naszej Ojczyzny. W 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej udali się pod pomnik i zapalili znicze. W klasie przeprowadzono pogadankę o tym ważnym w dziejach naszej Ojczyzny wydarzeniu. Uczniowie czytali i omawiali wiersz Pt.WESTERPLATTE, w tekstach źródłowych szukali informacji i ciekawostek oraz wykonali klasowa gazetkę.

W upalny czwartek 6 czerwca, uczniowie z klasy I a i I c wraz z wychowawczyniami pojechali na  wycieczkę do Nenufar Club w Kościanie. Zabawy i atrakcji było mnóstwo, a najlepiej przedstawiają to zdjęcia, na których widać szczęśliwe i uśmiechnięte dzieci.

Było super!!!

 

Klasa II f została zaproszona do udziału w projekcie "Świadomość niepełnosprawności" realizowanym w Zespole Szkół Specjalnych. Wspólne zajęcia plastyczne, muzyczne i ruchowe odbyły się z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa 26 marca 2019 r. Podsumowanie wspólnych zajęć odbyło się 21 maja 2019 r. Dzieci obejrzały wystawę wspólnie wykonanych prac, śpiewały piosenki i uczestniczyły w przygotowanym przez sprawnych inaczej kolegów poczęstunku.

30 maja w Szkole Podstawowej nr 9 odbył się I Miejski Konkurs Recytatorki w Języku Angielskim dla uczniów klas 1-3. Naszą szkołę reprezentowała Marysia Woźniak z klasy 1a zajmując I miejsce. Marysia recytowała wiersz pt. "Baa, Baa Black Sheep". Występ Marysi był bardzo oryginalny pod względem oprawy artystycznej oraz jej umiejętności akrobatycznych. Swoim występem ujęła serca wszystkich członków jury. 

Gratulujemy:)

30 maja 2019 roku klasa 3a uczestniczyła

w X MIĘDZYSZKOLNYM TURNIEJU KLAS III w „DWA OGNIE”

zajmując w nim I miejsce.

Gratulujemy:)