Edukacja wczesnoszkolna

inwa

<script type="text/javascript">
var _userway_config = {
account: 'nAitwgfntw'
};
</script>
<script type="text/javascript" src="https://cdn.userway.org/widget.js"></script>

Rekrutacja_'21 do klas IV - sportowych

 

Zgodnie z podstawą prawną  rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29.04.2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz Zarządzeniem nr 59/3/2021 Prezydenta Miasta Leszna w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego dla kandydatów do oddziałów sportowych szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Leszno w dniach od 06.05.2021 do 12.05.2021 odbędą się egzaminy sprawnościowe do oddziałów sportowych W Szkole Podstawowej nr 7 im. Wojska Polskiego w Lesznie.
TERMINARZ PRÓB SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ - REKRUTACJA DO KLAS IV SPORTOWYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7 IM. WOJSKA POLSKIEGO W LESZNIE
- 06.05.2021 (czwartek) GODZINA 15:15 - KLASA IV PŁYWANIE, SP7 ŚRODOWISKOWA PŁYWALNIA EDUKACYJNA  
- 07.05.2021 (piątek) GODZINA 15:15 - KLASA IV PŁYWANIE, SP7 SALA GIMNASTYCZNA (budynek B)
- 10.05.2021 (poniedziałek) GODZINA 15:15 - KLASA IV KOSZYKÓWKA, SALA GIMNASTYCZNA (budynek B)
- 11.05.2021 (wtorek) GODZINA 15:15 - KLASA IV SZERMIERKA, SP7 SALA GIMNASTYCZNA (budynekB)
- 12.05.2021 (środa) GODZINA 15:15 - KLASA IV PIŁKA NOŻNA, HALA PNEUMATYCZNA SP 7 LESZNO
Próby sprawnościowe do klas sportowych odbędą się na boiskach sportowych SP 7 Leszno. Egzaminy  zostaną przeprowadzone z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Próby sprawnościowe odbywać się będą w 10 osobowych grupach. Kandydaci do klas sportowych zostaną podzieleni na grupy 10 osobowe w dniu rekrutacji. Próby sprawności ogólnej prowadzone będą na boisku wielofunkcyjnym. Próby sprawności specjalnej odbywać się będą na szkolnym boisku do piłki nożnej.
Osoby rekrutowane będą dezynfekowały ręce przed wejściem na boiska sportowe - szkoła zapewni środki do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego;
Prowadzący zdezynfekuje użyty sprzęt sportowy, z którym uczestnicy mieli kontakt po każdym użyciu i każdej grupie korzystających;
Kontakt między grupami korzystających zostanie ograniczony poprzez wyznaczenie stałych miejsc zbiórki. Pomiędzy rekrutacją kolejnej grupy zostanie przeprowadzona 5 minutowa przerwa podczas której zostanie przeprowadzona wymiana i dezynfekcja sprzętu służącego do rekrutacji.
Prowadzący będzie nadzorował dezynfekcję rąk osób wchodzących i opuszczających obiekt;
Wyłączona będzie możliwość korzystania z szatni i węzła sanitarnego przez uczestników rekrutacji, a w przypadku skorzystania z toalety pomieszczenie zostanie zdezynfekowane.
Próby sprawności specjalnej do klasy o profilu pływanie odbędą się na obiekcie Środowiskowej Pływalni Edukacyjnej w Lesznie - obowiązują zasady i regulamin obiektu. Zbiórka przed wejściem na basen z zachowaniem bezpiecznej odległości. Kandydaci również zostaną podzieleni na grupy 10 osobowe.

Nowe terminy rekrutacji do klas sportowych

 

Rekrutacja do oddziałów sportowych

 

 

 

 

 

 

 

Edukacja wczesnoszkolna

Uczniowie klasy 1d w ramach współpracy ze studentami PWSZ w Lesznie wzięli udział w projekcie edukacyjnym pt: "Patriota - kto to taki?". W ramach realizacji zadań projektowych poznawali symbole narodowe, wyklejali flagę, tworzyli mapę Polski. Udali się w wirtualną wędrówkę po najciekawszych miastach naszego kraju, śpiewali hymn państwowy, poznali polskie baśnie i legendy oraz przygotowywali lapbooki. Wszyscy uczniowie doskonale wywiązali się z zadań i jako uwieńczenie owocnej pracy otrzymali odznaki małego patrioty oraz słodką niespodziankę.

Dnia 24 maja uczniowie klasy 2 e wraz z wychowawczynią przygotowali mini koncert życzeń z okazji Dnia Mamy. Dzieci zaśpiewały wzruszające piosenki o rodzicach i złożyły mamom najserdeczniejsze życzenia. Mini występ artystyczny został nagrany i zostanie udostępniony rodzicom w święto mamy.  Pociechy przygotowały dla swoich mam także niespodziankę w postaci książki o mamie. Dzieciaki spisały się na medal... Mamusie możecie być dumne.. ❤️
 
 
W trzecim tygodniu maja w naszej szkole odbyły się klasowe konkursy recytatorskie dla dzieci. W konkursie wzięli udział uczniowie z klasy 2c i 2e. Uczestnicy recytowali ulubione wiersze Brzechwy i Tuwima. Wszyscy byli doskonale przygotowani i wypadli bardzo dobrze. W każdej klasie wyłoniono trzech laureatów, było też sporo wyróżnień. Za udział w konkursie każdy uczestnik otrzymał dyplom i mały upominek.  
 
Serdecznie gratulujemy małym artystom i zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.
 

W miesiącu marcu odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny dla klas III „Mistrz Matematyki”. Najpierw uczniowie wzięli udział w eliminacjach klasowych. Następnie najlepsi rywalizowali w etapie szkolnym.

„GRA WARTA ŚWIECZKI” rocznik 2012 to nazwa turnieju który odbył 14.03.2021 r. w Gorzowie Wielkopolskim. To bardzo mocno obsadzony turniej najlepszymi drużynami z całej Polski.

Maks Paul z klasy 2b grał w swojej drugiej drużynie AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA Poznań, jako drużyna wygrali wszystkie mecze i zostają niepokonani; wygrali cały turniej zajmując 1 miejsce. W tym turnieju Maks został wybrany MVP czyli najlepszym zawodnikiem turnieju.