Edukacja wczesnoszkolna

Edukacja wczesnoszkolna

W środę 13 listopada uczniowie klas II a, II b i II c wraz z wychowawczyniami zostali zaproszeni przez Wydział Ochrony Środowiska do wzięcia udział w przedstawieniu "Rajska Wyspa". Spektakl został przygotowany przez aktorów z Krakowskiego Biura Promocji Kultury. W przedstawieniu, w bardzo przystępny dla dzieci sposób,  zostały poruszone ważne tematy ekologiczne: niska emisja, segregacja odpadów, elektrośmieci oraz ograniczenie odpadów. 

30 października 2019 roku sekcja szachistów z klasy II b w składzie: Tymon Jankowiak, Patryk Kuźniak, Aleksander Kochowicz i Jakub Witkiewicz, zdobyła zaszczytne II miejsce w Leszczyńskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej MOS- Leszno 2019/2020 w Szachach. Gratulujemy sukcesu!

Dla uczniów klasy I a mija już drugi miesiąc w szkole. Czas szkolny, jak się przekonali, to nie tylko nauka, ale także zabawa, wspólne spędzanie czasu. Spośród wielu atrakcji, miłe chwile były podczas Dnia Chłopaka, wspólne zajęcia stolikowe odbyły się podczas Dnia Edukacji Narodowej. A codzienną oczekiwaną chwilą jest wspólne drugie śniadanie 😊 Powodzenia w klasie pierwszej!!!

22 października b.r.  uczniowie klasy I a z wychowawcą Honoratą Nowak oraz opiekunami gościli w Zespole Szkół Ekonomicznych w Lesznie. Na zaproszenie Rodzica p. Agnieszki Kozłowskiej udali się tam na akcję "Ekonomik czyta dzieciom-historia Leszna dla małych". We wnętrzu tamtejszej biblioteki usłyszeli od młodzieży Ekonomika ciekawą historię naszego miasta. Niespodzianką dla uczniów Siódemki były grupowe zajęcia warsztatowe przy czterech stanowiskach. Pouczające zabawy przy udziale młodzieży bardzo spodobały się dzieciom z I a! Na koniec wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie. Paniom Organizatorkom i Młodzieży z ZSE serdecznie dziękujemy za bardzo ciekawe spotkanie 😊

Uczniowie klasy 2b wyruszyli w czwartek 24 października 2019 r. na wspólną wycieczkę do Poznania.
Celem wyjazdu było poznanie historii miasta, którą przedstawił Pan przewodnik.