Edukacja wczesnoszkolna

W upalny czwartek 6 czerwca, uczniowie z klasy I a i I c wraz z wychowawczyniami pojechali na  wycieczkę do Nenufar Club w Kościanie. Zabawy i atrakcji było mnóstwo, a najlepiej przedstawiają to zdjęcia, na których widać szczęśliwe i uśmiechnięte dzieci.

Było super!!!

W miesiącu marcu przeprowadzono, w ramach realizowanego projektu, szkolny etap konkursu plastycznego "Polska wolna i niepodległa" techniką origami płaskie.  Oferta była skierowana do uczniów klas I - III. Jednym z głównych celów konkursu było wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw uczniów ze  zwróceniem szczególnej uwagi na 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Koordynatorami konkursu byli: Lucyna Donke, Teresa Świętek, Monika Pawelska - Senftleben.

Klasa II f została zaproszona do udziału w projekcie "Świadomość niepełnosprawności" realizowanym w Zespole Szkół Specjalnych. Wspólne zajęcia plastyczne, muzyczne i ruchowe odbyły się z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa 26 marca 2019 r. Podsumowanie wspólnych zajęć odbyło się 21 maja 2019 r. Dzieci obejrzały wystawę wspólnie wykonanych prac, śpiewały piosenki i uczestniczyły w przygotowanym przez sprawnych inaczej kolegów poczęstunku.

30 maja w Szkole Podstawowej nr 9 odbył się I Miejski Konkurs Recytatorki w Języku Angielskim dla uczniów klas 1-3. Naszą szkołę reprezentowała Marysia Woźniak z klasy 1a zajmując I miejsce. Marysia recytowała wiersz pt. "Baa, Baa Black Sheep". Występ Marysi był bardzo oryginalny pod względem oprawy artystycznej oraz jej umiejętności akrobatycznych. Swoim występem ujęła serca wszystkich członków jury.

Gratulujemy:)

30 maja 2019 roku klasa 3a uczestniczyła

w X MIĘDZYSZKOLNYM TURNIEJU KLAS III w „DWA OGNIE”

zajmując w nim I miejsce.

Gratulujemy:)