Edukacja wczesnoszkolna

inwa

<script type="text/javascript">
var _userway_config = {
account: 'nAitwgfntw'
};
</script>
<script type="text/javascript" src="https://cdn.userway.org/widget.js"></script>

Zapraszamy do SP 7

Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem szkoły, zapraszamy do SIÓDEMKI !!!
Obejrzyj filmik i dołącz do nas.

Rekrutacja do klas pierwszych

 


 

 

Laboratoria Przyszłości

       

Edukacja wczesnoszkolna


W dniu 14/15 września 2021 roku klasy 2a, 2b i 3b wyruszyły poznawać ciekawe miejsca w Dolinie Baryczy , w Rudzie Żmigrodzkiej. Obserwowały stawy hodowlane, hodowlę ryb słodkowodnych i ich budowę, pracę rybaka i ekologa oraz poznały środowisko przyrodnicze tej doliny. Wzięły udział w warsztatach ekologicznych utrwalających zdobytą na wycieczce wiedzę. Wyjazd był bardzo interesujący i ciekawy.


Nasi uczniowie rozwijają swoje umiejętności sportowe i pasje także poza szkołą. Uczeń klasy 2d - Michał 12 września wziął udział w Triathlonie, który odbył się po raz szósty i po raz drugi w tym roku w Dębcu Nowym. Startował w kategorii Great Kids. W zawodach wystartowało 100 dzieci w wieku od 2 do 15 lat. Sprawdził swoje siły i stwierdził, że była to dla niego świetna zabawa, a medal to dodatek i oznaka sukcesu. Natomiast kolega i koleżanka Michała z klasy tego samego dnia września stanęli na starcie toru na leszczyńskim Zaborowie. Biegali z przeszkodami i po wertepach. Z medalami na szyi  i uśmiechem na twarzy zwyciężyli i pokonali swoje słabości i ograniczenia, a przy tym przeżyli świetną przygodę.

 

Uczniowie klasy 1d w ramach współpracy ze studentami PWSZ w Lesznie wzięli udział w projekcie edukacyjnym pt: "Patriota - kto to taki?". W ramach realizacji zadań projektowych poznawali symbole narodowe, wyklejali flagę, tworzyli mapę Polski. Udali się w wirtualną wędrówkę po najciekawszych miastach naszego kraju, śpiewali hymn państwowy, poznali polskie baśnie i legendy oraz przygotowywali lapbooki. Wszyscy uczniowie doskonale wywiązali się z zadań i jako uwieńczenie owocnej pracy otrzymali odznaki małego patrioty oraz słodką niespodziankę.

Dnia 24 maja uczniowie klasy 2 e wraz z wychowawczynią przygotowali mini koncert życzeń z okazji Dnia Mamy. Dzieci zaśpiewały wzruszające piosenki o rodzicach i złożyły mamom najserdeczniejsze życzenia. Mini występ artystyczny został nagrany i zostanie udostępniony rodzicom w święto mamy.  Pociechy przygotowały dla swoich mam także niespodziankę w postaci książki o mamie. Dzieciaki spisały się na medal... Mamusie możecie być dumne.. ❤️
 
 
W trzecim tygodniu maja w naszej szkole odbyły się klasowe konkursy recytatorskie dla dzieci. W konkursie wzięli udział uczniowie z klasy 2c i 2e. Uczestnicy recytowali ulubione wiersze Brzechwy i Tuwima. Wszyscy byli doskonale przygotowani i wypadli bardzo dobrze. W każdej klasie wyłoniono trzech laureatów, było też sporo wyróżnień. Za udział w konkursie każdy uczestnik otrzymał dyplom i mały upominek.  
 
Serdecznie gratulujemy małym artystom i zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.