Biblioteka

zdjęcia chmur i nieba

Wielkanocne życzenia :)

Moi drodzy!!!

 

ZAPRASZAM WSZYSTKICH UCZNIÓW KLAS I – III DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE!!!

 

W kwietniu obchodzimy dwa święta związane z czytelnictwem:

  • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi(IBBY).
  • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – doroczne święto organizowane 23 kwietnia przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku.

 

Z tych okazji, jak co roku, chcę ogłosić konkurs czytelniczo – plastyczny.

Zapraszam chętnych uczniów z klas I-III  do wykonania zakładki do książki. Technika dowolna.

 

Zakładki przyniesiecie do szkolnej biblioteki, kiedy już wrócimy do szkoły i wtedy rozstrzygniemy konkurs. Na najlepsze prace czekają nagrody.

 

Życzę Wam dużo zdrowia, wytrwałości i OCZYWIŚCIE UŚMIECHÓW, za którymi już bardzo tęsknię :)

 

Pozdrawiam

Ewa Kramer-Cholewińska