Biblioteka

zdjęcia chmur i nieba

Wielkanocne życzenia :)

Drodzy uczniowie!

W ten trudny dla nas wszystkich czas chciałabym abyście fajnie spędzali wolne chwile. Na stronie internetowej szkoły będziecie mogli znaleźć propozycje jak nie nudzić się w domu.

 

Jak już wcześniej pisałam poprzez Librusa zachęcam was do czytania książek nie tylko w tradycyjnej, papierowej formie, ale także on – line oraz w postaci e– booków. Możecie również posłuchać waszych ulubionych książek w formie audiobooka.

Myślę, że doskonałą zabawą, a jednocześnie nauką będzie dla Was rozwiązywanie quizów. Cyklicznie będę podawała do nich linki. Poniżej ich propozycje. Skopiujcie do okna przeglądarki i możesz przeglądać.

  1. Dla najmłodszych Kubuś proponuje ponad 50 audiobooków z wartościowymi bajkami. Sami posłuchajcie lub zachęćcie młodsze rodzeństwo.

https://kubus.pl/audiobooki/

  1. Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała propozycję audiobooka wspaniałej powieści przygodowej naszej leszczyńskiej pisarki Ewy Rosolskiej: „Pułapki czasu”. Nadmienię, że to cykl znakomitych opowieści o dziejach Leszna i jego okolic. Codziennie są nagrywane i publikowane kolejne rozdziały.

Znajdziecie je klikając w link: http://mbpleszno.pl/Audiobook_Pulapki_Czasu.html

 

  1. Ciekawe propozycje dla Was kochani i dla waszych rodziców znajdziecie także na stronach Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”

 https://calapolskaczytadzieciom.pl/

 

  1. W wolnym czasie możecie także dla rozrywki rozwiązywać Quizy. Propozycja pierwsza:
  • klasy I-III sprawdźcie znajomość „Baśni” H.Ch. Andersena

https://czasdzieci.pl/quizy/quiz,40f1e-basnie_andersena.html

 

  • klasy „starsze” sprawdźcie znajomość „Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa

https://czasdzieci.pl/quizy/quiz,61b33-opowiesci_narnii.html

 

Życzę Wam dużo zdrowia i dobrej zabawy podczas rozwiązywania quizów.

 

Pozdrawiam

Ewa Kramer-Cholewińska