ZDALNE NAUCZANIE - informacje

Moi drodzy!!!

ZAPRASZAM WSZYSTKICH UCZNIÓW KLAS I – III DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE!!!

W kwietniu obchodzimy dwa święta związane z czytelnictwem:

• Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi(IBBY).
  • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – doroczne święto organizowane 23 kwietnia przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku.

Z tych okazji, jak co roku, chcę ogłosić konkurs czytelniczo – plastyczny.

Zapraszam chętnych uczniów z klas I-III  do wykonania zakładki do książki. Technika dowolna.

Zakładki przyniesiecie do szkolnej biblioteki, kiedy już wrócimy do szkoły i wtedy rozstrzygniemy konkurs. Na najlepsze prace czekają nagrody.

Życzę Wam dużo zdrowia, wytrwałości i OCZYWIŚCIE UŚMIECHÓW, za którymi już bardzo tęsknię :)

Ewa Kramer-Cholewińska

Drodzy uczniowie!

W ten trudny dla nas wszystkich czas chciałabym abyście fajnie spędzali wolne chwile. Na stronie internetowej szkoły będziecie mogli znaleźć propozycje jak nie nudzić się w domu.

Witam Was Kochani!

Od tej pory będziemy się spotykać na stronie naszej szkoły za pomocą zakładki BIBLIOTEKA :) Przykro nam bibliotekarzom, że w obecnym czasie nie możemy Wam wypożyczyć książek  w tradycyjnej formie, jednak zachęcamy byście nie przestawali czytać:))

Drodzy uczniowie!

Na poniższych stronach znajdziecie większość lektur szkolnych – lektury możecie czytać on-line, a niektóre z nich są dostępne jako audiobooki.

Lektury dostępne na stronie lektury.gov.pl

1. Chłopcy z Placu Broni, Molnar F.
  2. Ania z Zielonego Wzgórza, Montgomery L. M.
  3. Opowieści z Narnii, t. 1, Lew, czarownica i stara szafa, Lewis C. S.
  4. Tajemniczy ogród, Burnett F. H.
  5. W pustyni i w puszczy, Sienkiewicz H. (online + audiobook)
  6. Katarynka, Prus B. (online + audiobook)
  7. Pan Tadeusz, Mickiewicz A. (online + audiobook)
  8. Latarnik, Sienkiewicz H. (online + audiobook)
  9. Dziady, cz. II, Mickiewicz A.
  10. Quo vadis, Sienkiewicz H.
  11. Balladyna, Słowacki J.
  12. Syzyfowe prace, Żeromski S.
  13. Zemsta, Fredro A.

Lektury dostępne na stronie wolnelektury.pl

1. Tajemniczy ogród, Burnett F. H.
  2. W pustyni i w puszczy, Sienkiewicz H. (online + audiobook)
  3. Katarynka, Prus B. (online + audiobook)
  4. Pan Tadeusz, Mickiewicz A. (online + audiobook)
  5. Latarnik, Sienkiewicz H. (online + audiobook)
  6. Dziady, cz. II, Mickiewicz A.
  7. Quo vadis, Sienkiewicz H.
  8. Balladyna, Słowacki J.
  9. Syzyfowe prace, Żeromski S.
  10. Zemsta, Fredro A.

OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ!

Jak co roku, 25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Jest to jeden z milszych dni w szkole, na które czekają najmłodsi uczniowie… i nie tylko!

Od samego rana na odwiedzających bibliotekę szkolną i wypożyczających książki czekały niespodzianki! Prosty quiz, „słodkie małe co nieco” i uśmiech od uch do ucha! W bibliotece przez cały tydzień można było obejrzeć okolicznościową wystawę książek o misiach, które znajdują się w zbiorach naszej biblioteki szkolnej. Prezentacji naszych zbiorów towarzyszyły milusińskie pluszaki, które zachęcały do ich wypożyczenia i przeczytania.

W ciągu całego tygodnia przeprowadzone zostały zajęcia czytelnicze połączone z prezentacją multimedialną dla wszystkich uczniów klas I-III oraz zajęcia biblioteczne dla grup uczniów ze świetlicy szkolnej. Dla wszystkich chętnych uczniów klas I-III ogłoszony został również konkurs plastyczny pt. „Mój przyjaciel miś”.

Mamy nadzieję, że impreza czytelnicza umiliła naszym uczniom czas spędzony w szkole i zachęciła do częstszych odwiedzin naszej biblioteki i korzystania z jej zbiorów.