Home

zdjęcia chmur i nieba

Mikołaj_SP7

         

  

Witajcie!!!

 W tym roku nie możemy się spotkać w bibliotece i złożyć sobie życzeń świątecznych osobiście, dlatego przesyłamy je w ten sposób, zachęcając jednocześnie do kreatywnego spędzania wolnego czasu w przerwie świąteczno-noworocznej.

 

 Poznajcie:

  • zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe w różnych krajach,
  • propozycje książek o tematyce świątecznej,
  • rozstrzygnięcia konkursów bibliotecznych.

 

 Zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe w różnych krajach

Pod tymi linkami  możecie przenieść się w różne zakątki świata i dowiedzieć się jak tam wygląda Boże Narodzenie:

https://www.bibliotekawszkole.pl/inne/gazetki/62/index.php

https://www.youtube.com/watch?v=XnvJQinCMMg

https://www.youtube.com/watch?v=9yAy3nDFmhc

 A tak trochę na wesoło obejrzyjcie ciekawostki świąteczne z różnych stron świata:

https://www.youtube.com/watch?v=BZSUrV6cWXY

 Na długi zimowy wieczór polecamy słuchowisko Polskiego Radia „Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa we wspaniałej obsadzie aktorskiej i z fantastyczną muzyką:

https://www.youtube.com/watch?v=gIY1EE_CZIc&t=328s

 Na pewno znajdziecie pod choinką wiele pięknych prezentów, w tym ciekawe książki, których czytanie sprawi wam radość.

Pomimo pandemii mieliście możliwość korzystania z naszego księgozbioru, w tym z nowości zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Po powrocie do szkoły zachęcamy was do podzielenia się wrażeniami z przeczytanych książek.

 

Poniżej kilka nowych świątecznych książek:

 

Możecie również posłuchać lub zaśpiewać wspólnie ze swoimi najbliższymi piękne kolędy:

https://www.youtube.com/watch?v=Syo9wn-Ow8I

 

A oto tak wyczekiwane przez Was rozstrzygnięcia konkursów!

WYNIKI KONKURSÓW BIBLIOTECZNYCH – LISTA LAUREATÓW

Dla uczniów klas I-III

Konkurs plastyczno-literacki – „Ilustracja do ulubionej książki”

MIEJSCE I

Klasa I:

Kajetan Urbańczyk kl. Ib – „Harry Potter”

Julia Jekel kl. Id – „Martynka”

Tatiana Wiśniewska kl. Ia – „Pippi Pończoszanka”

Klasa II:

Maja Majchrzak kl. IIc – „Cukierku, Ty łobuzie!”

Klasa III:

Tymon Jankowiak kl. IIIb – „Afryka Kazika”

WYRÓŻNIENIA

Vitalina Merkulowa kl. Ib – „Królowa śniegu”

Lena Skrzypczak kl. Id – „Gang słodziaków”

Veronika Diorditsa kl. Id – „Czerwony Kapturek”

Liwia Kapela kl. IIa – „Popraw się, Cukierku!”

Marcin Muszyński kl. IId – „Chłopak na opak”

Kalina Wiśniewska kl. IIIa – „W Dolinie Muminków”

Antonina Konopka kl. IIIa – „Reksio”

Lena Matuszewska kl. IIId  - „Tytus, smutny szczeniak”


Konkurs plastyczny – „Mój przyjaciel Miś”

LAUREACI

Aleksandra Dziadkowiak kl. Id

Maja Stożek kl. Ia

Julia Jekel kl. Id

Maksym Dembski kl. IIa

Marcjanna Antoniewicz kl. IIa

Amelia Jędrzejczak kl. IIIa

Antonina Antoniewicz kl. IIIa

Natan Frankiewicz kl. IIIc

 

Dla uczniów klas IV-VIII

Szkolny Konkurs Poetycki  „Każdy może pisać wiersze – Książka to…”

I MIEJSCE

Jakub Kędziora kl. VIIc

II MIEJSCE

Jagoda Sibinska kl. VIIb

Aleksandra Woźna kl. VIh

III MIEJSCE

Filip Matyla kl. VIa

 

Szkolny konkurs plastyczno-literacki – „Mój niezapomniany bohater literacki”

LAUREACI

Karolina Tórz kl. VIa

Jagoda Sibinska kl. VIIb

 

Do zobaczenia po feriach

Nauczyciele bibliotekarze