Home

zdjęcia chmur i nieba

Wielkanocne życzenia :)

Szanowni Rodzice uczniów rozpoczynających naukę
w roku szkolnym 2020/2021

 

Pierwszy rok w szkole to  bardzo ważny czas dla każdego dziecka. Składają się na niego pierwsze doświadczenia w ławce szkolnej, pierwsze kontakty z nowymi kolegami oraz obowiązki edukacyjne. Odpowiedni tornister i wyprawka szkolna ułatwią dziecku wywiązywanie się z codziennych zadań szkolnych. Poniżej zamieszczamy  listę, która pomoże Państwu skompletować niezbędne materiały i przybory.

1. Wyprawka pierwszoklasisty

 1. Tornister usztywniony, lekki.
 2. Dwie teczki na gumce (podpisane).
 3. Teczka z rączką do kart pracy i prac plastycznych oraz 20 obwolut foliowych na dokumenty (tzw: „koszulki”), (podpisane).
 4. Piórnik z wyposażeniem – pióro na naboje - (z niebieskim atramentem), kilka zapasowych nabojów w piórniku, korektor do wymazania niebieskiego atramentu, miękki ołówek, linijka 20-centymetrowa (taka długa, aby mieściła się w piórniku), gumka, temperówka( zamknięta), zielony cienkopis, klej w sztyfcie!!! (najlepiej „Magic”), nożyczki (metalowe z zaokrąglonymi końcami).
 5. Dwa małe bloki rysunkowe A4 (jeden z białymi kartkami, drugi z kolorowymi - podpisane).
 6. Dwa małe bloki techniczne A4 (jeden z białymi kartkami, drugi z kolorowymi - podpisane).
 7. Papier kolorowy zwykły (podpisany).
 8. Plastelina (6 podstawowych kolorów lub więcej), (podpisane).
 9. Farby plakatowe (najlepiej „Astra” - 6 podstawowych kolorów, pędzelki (cienki i gruby), (podpisane).
 10. Kredki – ołówkowe i świecowe – Bambino (6 podstawowych kolorów lub więcej), (podpisane).
 11. 10 czerwonych (samogłoski) i 10 niebieskich (spółgłoski) kwadracików - (wycięte z kolorowego bloku technicznego),   wielkość – 3cm x 3cm, włożone do podpisanej koperty.
 12. Zeszyty – 16 lub 32-kartkowy w kratkę - owinięty, 16 lub 32-kartkowy w cienkie linie - owinięty, (najlepiej z zaznaczonymi na czerwono liniami), 1 dodatkowy 32 – kartkowy zeszyt w kratkę.
 13. Jedna rolka papieru – krepa- dowolny kolor.
 14. Worek ze strojem gimnastycznym (biała koszulka, granatowe krótkie spodenki, białe skarpetki, tenisówki lub halówki lub trampki), podpisany do pozostawienia w szafce szkolnej.
 15. Smycz do kluczyka do szafki uczniowskiej.
 16. Paczka ręczników papierowych.
 17. Pudełko chustek higienicznych.
 18. 1 opakowanie ( butelka) mydła.

2. Podręczniki

Podręczniki dla pierwszoklasistów są bezpłatne. Dzieci otrzymają je na początku roku szkolnego. Korzystać będą z podręcznika „Gra w kolory” oraz odpowiednio dobranych zeszytów ćwiczeń. Uczniowie klasy I otrzymają również bezpłatnie podręcznik i ćwiczenia do nauki języka angielskiego. Rodzice dokonują zakupu podręcznika do nauki religii.

3. Strój szkolny

Rodzice zobowiązani są do zakupienia  stroju szkolnego – granatowej koszulki z tarczą. Koszulki zakupić należy  w firmie StuArt

adres:

Reklama i Poligrafia StuArt Marcin Stachowiak

64-100 Leszno, ul. Zamenhofa 13;  

tel. 502 635 504