Home

zdjęcia chmur i nieba

Wielkanocne życzenia :)

Jagna Galon i Wiktoria Śledziewska uczennice z klasy 8c reprezentowały naszą szkołę w VII edycji KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA „Lesen gehen…” dla szkół podstawowych i gimnazjalnych z Wielkopolski oraz powiatu wałeckiego, który odbył się w maju br. w Poznaniu. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów literaturą i kulturą państw niemieckiego obszaru językowego oraz uwrażliwienie na piękno języka literackiego. Jagna i Wiktoria, laureatki etapu szkolnego, zaprezentowały dwa wiersze z listy załączonej przez organizatorów Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego z oddziałem w Poznaniu oraz Bibliotekę Filologiczną NOVUM UAM w Poznaniu. Jury oceniało płynność czytania, wymowę, intonację i interpretację utworów.

Jagnie i Wiktorii gratulujemy odwagi podjęcia kolejnego wyzwania językowego, dzięki któremu z pewnością ulepszyły umiejętności czytania ze zrozumieniem, poprawnej wymowy i dykcji oraz nabrały odwagi do wystąpień publicznych.