Home

zdjęcia chmur i nieba

Wielkanocne życzenia :)


IX MIEJSKI KONKURS JĘZYKOWY

pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna

dla uczniów leszczyńskich szkół publicznych

pod hasłem

„Leszno – tu chce się uczyć!”

     Uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczyli w IX Miejskim Konkursie Językowym organizowanym pod Patronatem Prezydenta Miasta Leszna dla uczniów leszczyńskich szkół publicznych pod hasłem „Leszno – tu chce się uczyć!”, którego głównym celem było rozbudzenie zainteresowań lingwistycznych młodzieży, kształtowanie postawy tolerancji i otwartości wobec innych krajów w Zjednoczonej Europie oraz stworzenie płaszczyzny do pozytywnego współzawodnictwa.

Dnia 21 marca br. w Zespole Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie odbył się etap pisemny konkursu, na podstawie którego wyłoniono osoby do finałowego etapu ustnego.
W kategorii język niemiecki dla klas 7 i 8 szkoły podstawowej i klasy 3 gimnazjum naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 8c – Jagna Galon i Wiktoria Śledziewska, które 28 marca br. w leszczyńskim Ratuszu przystąpiły do finałowej części ustnej. Tematyka konkursu obejmowała umiejętności i wiedzę z zakresu języka niemieckiego objętych programem szkolnym oraz kompetencje zdobyte przez uczniów podczas zajęć pozalekcyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem wiadomości socjokulturowych.

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że Wiktoria Śledziewska zajęła III miejsce  i została laureatem konkursu.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy odwagi sprawdzenia swoich kompetencji językowych oraz życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów w uczeniu języków obcych.