LESZNO ZNOWU POLSKIE

LESZNO ZNOWU POLSKIE

W ramach projektu "LESZNO ZNOWU POLSKIE" zrealizowaliśmy 3 zadania:

1. Odbył się Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Leszno niepodległe - logo" . Spłynęło wiele ciekawych prac. Wybór trzech najlepszych nie należał do najłatwiejszych.

I miejsce Gabriela Neumann Szkoła Podstawowa nr 5

II miejsce Blanka Wujda Szkoła Podstawowa nr 4

III miejsce Laura Pawlisiak Szkoła Podstawowa nr 2

2. Zorganizowana została wystawa fotografii "Leszno dawniej...". Zachęcamy do oglądania zdjęć. Wystawa znajduje się na parterze przy świetlicy.

3. Dnia 7.11.2019r. dzieci uczęszczające do świetlicy wraz z wychowawczyniami przespacerowały się ulicą 17 stycznia. Podczas spaceru została omówiona nazwa ulicy i jej znaczenie. Dzieci zapaliły znicze pod Pomnikiem Żołnierzy Garnizonu Leszczyńskiego ku czci żołnierzy poległych w wojnie.

Cele:

• znajomość symboli swojej "Małej Ojczyzny"
  • rozbudzanie uczuć patriotycznych
  • rozwijanie wiedzy o kulturze i historii własnego regionu
  • kształtowanie postaw szacunku do regionalnego dziedzictwa kulturowego
  • rozbudzenie postaw badawczych
  • poszerzanie zainteresowań uczniów.

Projekt składa się z 3 zadań:

1. Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod Pomnikiem na ul. 17 stycznia.

2. Zorganizowanie wystawy fotografii przedstawiającej dawne Leszno.

3. Międzyświetlicowy konkurs plastyczny dla szkół podstawowych "Leszno niepodległe- logo".