100-lecie powrotu Leszna do Macierzy

ZDALNE NAUCZANIE - informacje

Klasy 1c i 1f wzięły udział w projekcie pt. „Wędrówki szlakiem historii Leszna”, który miał na celu poznanie przez dzieci przeszłości swojego miasta oraz ukształtowanie poczucia tożsamości i przynależności do społeczności lokalnej.  Wycieczki  służyły poznaniu i wykorzystaniu informacji zgromadzonych podczas zajęć w szkole, lekcji w bibliotece i muzeum. Realizacja projektu obejmowała lekcje  tematyczne o Lesznie w oparciu o prezentacje multimedialne, informacje źródłowe i własne doświadczenia. Poznaliśmy różne legendy i ciekawostki o naszym mieście np.  "Legendę o Rycerzu Wieniawa",  historia powstania herbu miasta Leszna,  znani leszczynianie, najważniejsze budowle i miejsca w Lesznie. Prowadziliśmy zajęcia plastyczne podczas których dzieci wykonywały prace różnymi technikami np. malowanie węglem, tworzenie albumów rysunkowych o Lesznie.