Home

Aktualności

My uczniowie klasy III b gościliśmy w Gospodarstwie Agroturystycznym u wujka Krzysztofa w Kluczewie. Znajduje się tutaj gospodarstwo o nazwie "Stara chata u Kowola". Wycieczka ukazała nam jak wygląda życie na wsi. Dowiedzieliśmy się jak powstają podkowy i co to znaczy, że trzeba kuć żelazo póki gorące. Spotkaliśmy różne zwierzęta hodowlane. Była to świetna zabawa, która sprawiła nam dużo radości. 

12 września 2019 r. klasy pierwsze naszej szkoły uczestniczyły w spektaklu "Bezpieczna droga", który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury. Bohaterowie przedstawienia: Bąbel i Pompon pokazali dzieciom najważniejsze zasady bezpieczeństwa i kultury zachowania na drodze. Był śpiew, rymowanki, zabawa. Uczniowie współuczestniczyli w spektaklu bawiąc się i ucząc. Wychowawcy klas: p. Honorata Nowak, p. Katarzyna Lajtke, p. Katarzyna Grześkowiak, p. Izabela Stachowiak i p. Magdalena Rudzińska-Pauch zadbali o to, aby przekazane treści zostały dzieciom w pamięci i były praktykowane na co dzień. Spektakl w MOK-u zorganizowany został przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Leszna w ramach Programu zapobiegania przestępczości oraz porządku publicznego i bezpieczeństwa.

Dnia 11 września m.in. uczniowie klas ósmych naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z dwoma raperami (Bęsia i Dj Yonasa), którzy podzielili się z młodzieżą swoim doświadczeniem życiowym oraz walką z nałogami. Przekazali treści profilaktyczne i pozytywny komunikat „bez zadęcia i patosu” również w swoich hip-hopowych kawałkach, promowali uniwersalne wartości w życiu.


Szanowni Państwo,

dziękujemy za zgłoszenie udziału w V edycji akcji Aktywne Obywatelskie Leszno, cieszymy się, że będziecie z nami 😊 Na dzień dzisiejszy udział w Festynie zapowiedziało ponad 165 wystawców (w przyszłym tygodniu podeślemy Państwu informacje organizacyjne).

Kampania promocyjna Aktywnego Obywatelskiego Leszna przeprowadzana jest różnymi kanałami - na ulicach miasta, w mediach oraz w sieci. Wszystkie najważniejsze informacje oraz szczegóły dotyczące kampanii znaleźć można na stronie www.ngo.leszno.pl oraz Fan Page www.facebook.com/LeszczynskieNGO.