Home

Aktualności

Uczniowie klas ósmych naszej szkoły wraz z wychowawcami udali się w dniach   do Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Lesznie. Jednym z celów edukacji jest bowiem przygotowanie uczniów do pracy zawodowej. Spotkanie z uczestnikami przeprowadziła pani Agnieszka Michalczak – Piętka. Uczniowie byli zainteresowani przeprowadzonymi zajęciami. Podczas spotkania wielu z nich utwierdziło się w wyborze przyszłej drogi kształcenia.

   8 listopada uczniowie klas IV -VIII  uczestniczyli w uroczystym apelu , podczas którego  słowem i piosenką uczczono Narodowe Święto  Niepodlęgłości.  „Żywą” lekcję historii, która przeniosła uczestników w odległe czasy, przygotowali uczniowie klasy VIIa  pod kierunkiem wychowawcy  R. Cichoszewskiej. Oprawę muzyczną apelu zapewnił chór i szkolny zespół muzyczny kierowany przez p. Przemysława Maćkowiaka.

Z okazji zbliżającego się dnia 11 listopada – narodowego Święta Niepodległości - klasy I – III spotkały się na uroczystym apelu. Upamiętnienie tego wyjątkowego dla Polski i  Polaków dnia jest dla nas wszystkich wyjątkowe i podniosłe. Część artystyczną przygotowały klasy: 1 b wych. K. Lajtke, III a wych. R. Cegielska i III b wych R. Gindera. Uczniowie wysłuchali wierszy i piosenek w wykonaniu małych artystów. Poznali też rys historyczny odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczysty apel był lekcją patriotyzmu. Uświadomił wszystkim, że warto kultywować pamięć o przodkach, a godło, hymn i flaga są symbolami naszej tożsamości i dumy narodowej.

Miesiąc październik został ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym pod hasłem „Ochrzczeni i posłani”.

W związku z powyższym do uczniów szkół podstawowych został skierowany Ogólnopolski Konkurs Misyjny „Mój kolega z Buluby” pod patronatem honorowym Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Stanisława Gądeckiego, Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci, Fundacji Redemptoris Missio oraz Fundacji Dzieci Afryki.

Wzięła w nim udział m.in. uczennica naszej szkoły Matylda May, z klasy Vh, która zdobyła II miejsce, w kategorii wiekowej IV – VI.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Poznaniu, gdzie Matylda odebrała nagrody oraz mogła zapoznać się z życiem Wandy Błeńskiej – polskiej misjonarki.

Matyldzie serdecznie gratulujemy!


Akcja Jabłuszko zawitała w naszej szkole po raz kolejny. W tym roku sprzedaliśmy aż 1000 jabłek, pieniądze zebrane ze sprzedaży owoców zostaną przekazane na leczenie siódemki dzieci. Bardzo dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom za tak duże zaangażowanie się w to wydarzenie.